Już wiadomo, dlaczego Bless Unleashed jest tak popularny na Steamie

Dodany przez guru ponad rok temu
17 9294
Już wiadomo, dlaczego Bless Unleashed jest tak popularny na Steamie

Bless Unleashed podbija Steama. Od momentu swojej premiery (6 sierpnia) jest to najpopularniejszy MMORPG na platformie Valve, który w godzinach szczytu osiąga nawet 75 tys. równocześnie zalogowanych osób.

(trzy razy więcej niż Black Desert, dwa razy więcej niż Elder Scrolls Online)

Niestety w tym przypadku liczby trochę zakłamują rzeczywistość. Bless Unleashed jest popularny, ale niekoniecznie w naszym regionie.

Większość aktywnych graczy Unleashed to Chińczycy, co akurat łatwo można sprawdzić w statystykach gry. Najwięcej osób loguje się do Bless Unleashed między 12:00 a 16:00 czasu polskiego, czyli między 18:00 a 22:00 w Chinach. Wtedy właśnie są bite rekordy CCU.

Z kolei przy naszym europejskim szczycie, czyli pomiędzy godzinami 18:00 a 22:00, (0:00-4:00 w Chinach) Bless Unleashed notuje najgorsze wyniki w dniu.

Drugi dowód to liczba i status serwerów. O ile nasze światy mają przeciętną populację (“Average”), to u Chińczyków są zapchane do granic możliwości (“Crowded”).

Załóżmy więc, że wywalamy Chińczyków ze Steama albo wprowadzimy blokadę regionalną. Wtedy faktyczna liczba grających w Bless Unleashed wynosiłaby około 20 tys. CCU, a nie jak teraz 65-75 tys. CCU.


UPDATE: dzisiejszy update wprowadził nazewnictwo serwerów dla poszczególnych regionów. Zamiast “Europe 1” mamy teraz “Teleos”.

Jeśli macie ochotę zagrać, to właśnie tam kierujcie swoje kroki.


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube