Kingshunt wystartował 2 miesiące temu i właśnie zamknął serwery

Dodany przez PefriX ponad rok temu
5 2091
Kingshunt wystartował 2 miesiące temu i właśnie zamknął serwery

Guru w listopadzie pisał o starcie Kingshunt, czyli nowego brawlera w świecie dark fantasy, którego opisał tak:

Jest to nowa trzecioosobowa taktyczna bijatyka na arenie osadzona w mrocznym świecie fantasy, która posiada w sobie elementy gry MOBA oraz elementy gry MMO. Pierwotnie miała to być płatna produkcja, ale ostatecznie zdecydowano się na model Free-To-Play (twórcy mają zarabiać głównie na “kosmetykach”.”

Całość wystartowała w formie Early Accessu i oferowała kilka trybów od PvP po PvE z botami. Kingshunt oferował podział na postacie z dedykowanymi klasami o różnych specjalizacjach, a także system runiczny, pozwalający modyfikować umiejętności. To wszystko jednak czas przeszły, ponieważ serwery gry wyłączono.

Kingshunt wytrzymało nieco ponad dwa miesiące na Steamie. Gra wystartowała 3 listopada 2022 roku, a 6 stycznia 2023 roku deweloperzy poinformowali o „tymczasowym” wyłączeniu gry i wycofaniu jej z platformy. Tymczasowym, gdyż zespół chce skoncentrować się na ulepszeniu tytułu, dopracowaniu go oraz znalezieniu środków na jego utrzymanie. Czy coś im z tego wyjdzie? Nie wiadomo.

Ekipa odpowiedzialna za Kingshunt przyznała, że zwyczajnie nie ma pieniędzy i ludzi, aby rozwijać grę, wydawać poprawki, a także utrzymywać ją „live” – nie są w stanie zapewnić takiego wsparcia dla gry sieciowej, dlatego wycofują ją. Chcieliby wrócić z projektem w przyszłości, ale nie jest to gwarantowane czy pewne. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube