Kod źródłowy Fall Guys przypadkowo wyciekł do Sieci i to z winy samych twórców!

Wired fallguys

Ekipa Mediatonic dokonała niezwykłej sztuki z Fall Guys – udostępniła przypadkiem w Sieci (dokładnie w Steam update) kod źródłowy swojej gry. Całość została szybko skasowana, ale sami dobrze wiecie, że w Internecie nic nie ginie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto akurat w tej chwili „patrzy” i przygotowuje zapasową kopię w razie tego typu wpadki.

Sprawa jest o tyle śmieszna, że plik przez który doszło do wycieku, nazywa się „BackUpThisFolder_ButDontShipItWithYourGame”. Można by pomyśleć, że jest to troll ze strony deweloperów, ale jest zupełnie inaczej. Tak nazywa się plik automatycznie generowany przez Unity. Zawiera również pliki PDB oraz kod w C++ generowany ze skryptów.

W jaki sposób może ten wyciek zagrozić Fall Guys? Specjaliści zwracają uwagę, że dostęp do takich informacji może pomóc cheaterom w tworzeniu swoich programów do wpływania na grę. Fall Guys już ma z nimi niemało zabawy, a teraz będzie jej jeszcze więcej, jeśli nieodpowiednie osoby położyły swoje łapki na tym kodzie. Pozostaje liczyć na to, że Mediatonic zareagowało odpowiednio szybko.

Z dobrych wieści, Fall Guys uruchomiło cross-play pomiędzy wersją na PC oraz PlayStation 4. Dzięki temu gracze z obu platform mogą grać przeciwko sobie bez żadnych przeszkód. Co jednak ciekawe, NIE MOGĄ tworzyć jeszcze wspólnych drużyn. Ta funkcja dopiero pojawi się w grze.

Wszystko w ramach sezonu 4,5, który zadebiutował w grze 13 maja. Fall Guys pojawi się również na Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch.

Zobacz także

6 komentarzy