Komputery lepsze od konsol

Dodany przez guru około 13 lat temu
15 4495

 Komputery > Konsole. Przynajmniej tak to wygląda w raporcie przygotowanym przez organizację PC Gaming Alliance. Okazuje się, że w poprzednim roku zakupiono ponad dwa razy więcej komputerów (osobistych i notebooków)  niż konsol. To jednak nie koniec. Liczba ta ma wzrosnąć w tym roku nawet o 10%. 

 
W 2009 roku łącznie zakupiono 61,5 miliona "pecetów". Dało to przychód rzędu... 54,6 miliardów dolarów. Eksperci szacują jednak, że właśnie ten rok może być rekordowym pod względem sprzedaży. Liczba ta może osiągnąć nawet 65-69 milionów. 
Warto wspomnieć, że w raporcie brano pod uwagę jedynie te komputery, które posiadają dedykowane karty graficzne. Tak, więc badanie ominęło sprzęt z zintegrowanymi kartami oraz tymi, które są budowane na potrzeby mało wydajnych netbooków. 
Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o sprzedaż komputerów jest Azja. Na tamtejszym rynku "opyla się" 33% wszystkich kompów. Drugiej miejsce zajęła Europa Zachodnia (24%), a trzecie Stany Zjednoczone z wynikiem 22%. Przynajmniej przez najbliższe 10 lat, kontynent azjatycki dalej ma oferować największy popyt na tego typu sprzęt. 
 
Na koniec ciekawostka. Potencjalny kupujący jest skłonny zapłacić nawet 25% więcej, byle by tylko otrzymać komputer przenośny, mogący uciągnąć najnowsze gry na rynku. 
Oficjalny raport znajdziecie pod tym adresem.
 
PS Ł»eby jeszcze nie trzeba było upgrade'ować komputera co kilka lat... 

15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube