Koniec ery Polaków w Tibii? Brazylijczycy rozpoczęli najazd na serwer "Bobka" i "Goracej"

Dodany przez guru około rok temu
34 25724
Koniec ery Polaków w Tibii? Brazylijczycy rozpoczęli najazd na serwer "Bobka" i "Goracej"

Nie od dziś wiadomo, że Brazylijczycy – jako największa nacja w Tibii – mają chrapkę na TOP1 gry. Na szczęście dla nas, “Goraca” i “Bobeek” narzucili tak regularne i tak efektywne tempo expienia, że nawet “wielcy” Brazylijczycy nie są w stanie ich dogonić i przegonić (obecnie mają przewagę 70+ lvl, czyli około 4 miesięcy gry).

To się jednak może wkrótce skończyć.

Wczoraj rozpoczął się najazd pierwszych Brazylijczyków na serwer “Bona”, czyli ten sam serwer, na którym bawią się Pamela oraz Robert.

“Bona” jest światem Non-PvP. Nie można zabijać innych graczy, ale można im psuć rozgrywkę np. poprzez wbijanie na expowisko, KS-owanie mobów, blokowanie respów itd., co w konsekwencji powoduje spadek tempa levelowania i totalne “obrzydzenie” rozgrywki.

Tak właśnie robił jeden z Brazylijczyków, nomen omen altowe konto Dejair Invencivel – obecnego TOP3 Tibii (2270 lvl).

TUTAJ możecie obejrzeć klip.

Cała sprawa jest jednak o tyle ciekawa, że niekoniecznie musi chodzić o wojnę polsko-brazylijską czy pozbawienie “Bobka” czy “Goracej” TOP1 i TOP2 Tibii. 

Istnieje teoria według której w akcję są zaangażowani… inni Polacy, którzy nie mogą dłużej znieść totalnej dominacji gildii “Hill” (czyli gildii “Bobka”) na“Bonie” i pewnego rodzaju tyranii (np. nie można expić na najlepszych obszarach), którą “Bobeek” wprowadził na serwerze.

Baa, patrząc na komentarze na YouTube, wielu naszych rodaków otwarcie kibicuje Brazylijczykom i cieszy się, że ktoś wreszcie postanowił utrzeć nosa naszemu rodakowi.

Niektórzy posuwają się dalej. Wbijają na streamy Brazylijczyków i wysyłają im kasę, żeby mieli “za co biegać”.

Pisownia oryginalna (z przekleństwami)

Co na to nasz “Bobeek”? No cóż, pierwsze efekty transferów Brazylijczyków już widać. Exp naszej dwójki spadł już o średnio o 10%, a to przecież dopiero początek “zabawy”.

Jednak “Bobkowi” najbardziej obrywa się za temat, w którym żali się CipSoftowi na obecne warunki i chce pociągnięcia [Brazylijczyków] do odpowiedzialności za rzekome łamanie warunków gry.

To spowodowało wysyp memów, a sam “Bobeek” stało się obiektem kpin na Reddicie: “teraz płaczesz do CipSoftu, a robiłeś, robisz to samo innym graczom”.

***

***

***

Będziemy oczywiście śledzić sytuację oraz informować was o dalszych rewelacjach.


34 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube