Koniec świata, Tibia wprowadzi LEGALNĄ sprzedaż (i kupno) postaci

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
18 24979
Koniec świata, Tibia wprowadzi LEGALNĄ sprzedaż (i kupno) postaci

(zmuszony guru nadaje z urlopu)

Szach-mat. CipSoft wprowadza coś, co pozwoli kontrolować czarny rynek, a przy okazji zapewni pewne profity producentom Tibii.

O co chodzi?

O sprzedaż postaci, czyli proceder, który istnieje w tibijskim świecie… praktycznie od początku. Niby jest to niezgodne z regulaminem gry, ale nikt tym się tak naprawdę nie przejmuje. Wystarczy tylko nie podawać nicku sprzedawanej postaci i robić to w miarę po cichu (w zamkniętych grupach Facebook, specjalnych Discordach, forach z przedmiotami z gier itd.).

Nadal jednak mogliśmy zostać zdemaskowani (a potem zbanowani), albo co gorsza, oszukani przez kontrahenta, dlatego CipSoft postanowił to w końcu zalegalizować.

Już wkrótce Tibia otrzyma “Aukcje Postaci”.

(via Tibiopedia.pl)

Z biegiem lat firma zauważyła rosnące zainteresowanie sprzedażą oraz kupnem postaci. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne: niektórzy chcą w bardziej płynny sposób powrócić do gry po okresie nieobecności, by grać ze starymi i nowymi przyjaciółmi, którzy w międzyczasie awansowali, część chciałaby przejść na inną profesję lub doświadczyć wyższego poziomu zawartości gry, nie tracąc czasu na zdobywanie kolejnych poziomów nową postacią, a jeszcze inni nie chcą, by wysiłek włożony w grę poszedł na marne, gdy decydują o zaprzestaniu gry.

CipSoft w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że możliwość licytowania postaci, to kamień milowy w historii Tibii. Zachowanie podstawowych wartości jest dla firmy równie ważne, co posuwanie się naprzód w grze i są przekonani, że jest to właściwy krok w kierunku przyszłości tej gry.

Twórcy Tibii zagwarantują 100% bezpieczeństwa i legalności (bez pośredników oraz ukrytych kosztów). W dodatku nie będziemy musieli pozbywać się całego konta. Dzięki nowej funkcji będziemy mogli sprzedać jedną konkretną postać i nadal bawić się na drugiej.

Każdy z nas będzie mógł wystawić jakiegoś Rycerza, Paladyna, Druida lub Czarodzieja na aukcję i czekać, aż ktoś go kupi. Wygra osoba, która zaoferuje najwięcej. Tak jak na Allegro. Tylko że zamiast złotówkami będziemy płacić Tibia Coins (płatną walutą gry, która można potem różnymi sposobami "zamienić" na PLN).

Oto jak będzie się prezentować przykładowa strona ze sprzedażą/aukcją postaci. Znajdziemy tam wszystko: nick postaci, poziom doświadczenia, serwer, przedmioty, poziom statystyk, datę stworzenia itd.

Nic nie będzie stać na przeszkodzie, aby jakiś newbie z małym level, ale z grubym portfelem kupił sobie jakiegoś 500-1000 lvl. Calkowicie legalnie:)

Premiera Character Auctions wkrótce. CipSoft czeka na opinie społeczności.


PS Szykują się ciekawe czasy . Po starcie systemu przekonamy się, ilu Polaków z TOP-ki gry zamierza pozbyć się swoich awatarów.


18 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube