Koniec z hejtowaniem Metina2, Doty i DayZ. Valve zmienia recenzje na Steamie

Metek

Ktoś tutaj wyciąga pomocną dłoń do PlayerUnknown’s Battlegrounds, DayZ, Final Fantasy XIV, Metin2, Dota 2 i dziesiątek innych gier, które – czasami słusznie czasami nie – są atakowane przez rozgniewanych hejterów. 

Valve zamierza zmienić ocenianie i recenzowanie produktów na swojej platformie. Dotychczasowy system był okej, chociaż w pewnych momentach dochodziło do anomalii – takich jak niedawny spadek oceny PUBG o ponad 15%. Dzień w dzień pojawiało się tam 5-10 tysięcy (!!!) negatywnych recenzji. Oczywiście większość tych wpisów pochodziła od chińskich botów albo graczy z np. 0,3 godziny na liczniku, którzy podsumowali gierkę jednym zdaniem, albo nawet jednym brzydkim słowem. Ale nawet taki hejter w jakiś sposób wpływał na ogólną ocenę produktu. 

To się wkrótce skończy. 

Nowy mechanizm będzie podliczał nie tylko najbardziej pomocne recenzje, ale również napisane przez doświadczonych użytkowników, którzy grali w dany tytuł odpowiednio długo i którzy zasłużyli się również innych grach. To samo czeka wyróżnione recenzje, które dotychczas były plusowane lub minusowane przez „gorszy sort” osób. 

Zmieni się również widok recenzji na pierwszej stronie. Jeśli dana gra będzie mieć np. 70% pozytywnych recenzji, to zobaczymy 7 pozytywnych i 3 negatywne recenzje. 

Mamy nadzieję, że to pomoże. Nie chcielibyśmy kolejny raz zobaczyć hejtowania Doty 2 tylko dlatego, że Valve nie stworzyło Half Life 3. Chodzi między innymi o takie recenzje: 

Na razie trwają beta testy nowego systemu.

Szczegóły TUTAJ

Zobacz także

24 komentarzy