Kontrowersyjne Basic Repair Kits są już dostępne w Fallout 76

How fallout 76 players are role playing in a game that doesnt support it 1543943219349

Zanim przejdziemy do kontrowersji, pora na coś przyjemnego. Dzięki ostatniej aktualizacji do Fallout 76 pojawił się nowy aparat fotograficzny. ProSnap Deluxe Camera można znaleźć w Wirginii Zachodniej i po jego „założeniu” będziemy mogli w prosty sposób robić zdjęcia. Otrzymamy również związaną z tym zajęciem listę celów w postaci specjalnego questa, pełniącego rolę wyzwania dla fotografów.

Niemniej największą „atrakcją” aktualizacji są Repair Kity. Pojawiły się już w Fallout 76 i dostępne są w dwóch modelach: Basic oraz Improved. Ten pierwszy naprawi wybrany przedmiot do 100%. Nie trzeba będzie udawać się do stacji craftingowej. Wyciągamy Basic Repair Kit z ekwipunku i reperujemy przedmiot. Zaoszczędzi to czasu i zdecydowanie przyda się w dziczy.

Jak go zdobyć? Wydając atomy w Atomic Shopie. Jeden Basic Repair Kit naprawi tylko jeden przedmiot, więc przyda nam się ich skromny zapas. Niemniej będziemy musieli je kupić za walutę premium, którą zdobywamy poprzez granie (polecam wykonywanie wyzwań w trybie Survival) lub kupując za realną gotówkę. Reapit Kitów z Item Shopu nie można wydropić, craftować, sprzedawać czy wymieniać. I o to oczywiście Bethesdzie mocno się oberwało.

Spokojnie, Improved Repair Kit nie będzie dostępny w Atomic Shopie. Ten przedmiot jest lepszy od podstawowej wersji, bowiem naprawia sprzęt i przywraca mu 150% wytrzymałości. Niemniej zdobędziemy go tylko jako rzadki loot ze świata gry. Przykładowo zabijając Scorchbeast Queen otrzymamy szansę na zdobycie Improved Repair Kit.

O co zatem chodzi z całą aferą? Bethesda zapewniała, że Atomic Shop w Fallout 76 pozbawiony będzie jakiegokolwiek Pay-to-Win. Otrzymaliśmy jednak Basic Repair Kit, czyli jednorazowego użytku przedmiot naprawczy, dostępny jedynie za atomy. Bethesda zabrała głos w tej sprawie i tłumaczy, że waluta premium (wspomniane atomy) zdobywamy bez problemu poprzez granie, więc nie trzeba wydawać realnej gotówki.

Poza tym Repair Kit jest przedmiotem, który nie daje przewagi. To jedynie rzecz z kategorii użytkowych, która uprzyjemnić ma rozgrywkę bez wpływu na samą rozgrywkę. Firma deklaruje, że jeśli zauważy, że stanie się zupełnie inaczej to dokonają odpowiednich zmian, aby ewentualnej „przewagi” zwyczajnie nie było. Powodzenia, Bethesda :).

Jak możecie się domyślać, fani nie są zadowoleni. Żeby nie było, ostatnia aktualizacja naprawia również sporo błędów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

1 komentarzy