Kopiował przedmioty w grze MMORPG, a teraz trafi do więzienia

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
29 15995
Kopiował przedmioty w grze MMORPG, a teraz trafi do więzienia

Taka tam historia z Korei Południowej, która powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich cziterów/duperów w MMORPG.

20 kwietnia Centralny Sąd Okręgowy w Seulu skazał 40-letniego mężczyznę na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności za “kopiowanie” przedmiotów w grze AIKA Online.

(nasza wersja gry została zamknięta, ale w Korei Południowej AIKA nadal aktywnie działa)

Między grudniem 2017 roku a majem 2019 roku, Pan Oszust – dzięki luce w grze – skopiował przedmioty aż 2630 razy. Łączne straty producentów oszacowano na 23 miliardy Won, co daje około 80 milionów złotych.

Co ciekawe, Hanbisoft – po odkryciu całej afery – chciało załatwić sprawę jeden na jednego. Zaproponowano “cziterowi” grzywnę w wysokości 1,1 mld Won, ale ten odrzucił “ofertę”.

Sprawa trafiła więc przed oblicze sądu, który nie miał litości dla oskarżonego. Praktycznie wszystkie zarzuty zostały podtrzymane (oszustwo komputerowe, działanie na szkodę firmy, utrudnianie działalności itd.), co doprowadziło do skazania 40-latka.

Więcej TUTAJ.

PS Podobno 96% skopiowanych przedmiotów zostało odnalezionych i skasowanych, co pozwoliło uniknąć katastrofy w gospodarce gry.

Ale afera z “kopiowaniem” i tak doprowadziła do marginalizacji AIKA Online w Korei Południowej. Fani mieli pretensje do producentów o słabe zabezpieczenia gry i to, że przez dwa lata nie zorientowali się, że ktoś po ich nosem robi takie rzeczy…


29 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube