Ktoś włamał się na konto admina Fractured Online i usunął część gry

Dodany przez guru 20 dni temu
32 4393
Ktoś włamał się na konto admina Fractured Online i usunął część gry

To brzmi jak Prima Aprilisowy żart, ale – niestety – nim nie jest.

Pewna osoba lub pewne osoby jakimś cudem włamały się na konto jednego z administratorów Fractured Online i usunęły wszystkie miasta graczy.

W efekcie logowanie do Fractured Online zostało zawieszone (do odwołania), a twórcy pracują teraz nad przynajmniej częściowym przywróceniem miast.

Dzisiejszy komunikat z Discorda:

Cześć wszystkim, właśnie padliśmy ofiarą poważnego ataku. Hakerowi udało się zalogować na konto administratora – a konkretnie na moje konto – i użył go do usunięcia wszystkich miast graczy. Nie osiągnięto tego poprzez złamanie zabezpieczeń mojego komputera i kradzież danych, ale poprzez włamanie do backendu.

Nie mamy pojęcia, co skłoniło człowieka do zrobienia czegoś takiego, ale tak się stało. Miasta zostaną przywrócone częściowo poprzez pobranie danych z poprzedniego zapisu, częściowo przez Mistrzów Gry.

Logowanie jest teraz zawieszone. Będziemy Państwa na bieżąco informować o postępie śledztwa

Słabo to wygląda. Sam fakt, że udało się włamać na konto admina i usunąć część gry świadczy o “jakości” i “profesjonalizmie” całego Fractured Online. 

Szczególnie że Fractured Online – który powrócił dwa tygodnie temu na rynek – działa w modelu Buy2Play. Po takim wybryku ludzie zastanowią się trzy razy, zanim przeznaczą na ten cel swoje pieniądze. 


32 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube