Kwalifikacje do Mistrzostw Świata TFT: Galaktyki

Tft.s3 galaxies.article 2

Riot Games podaje, że najwyższa pora na zawody w Teamfight Tactics. Co prawda przed nami dopiero pierwsza rocznica premiery gry, ale to żaden problem. Rotacja TFT: Galaktyki wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, więc dla tych z Was, którzy są szczególnie złaknieni rywalizacji, przygotowano coś zupełnie wyjątkowego.

Nieważne, czy gracie z domowego PC, czy za pośrednictwem smartfona leżąc na kanapie — każdy ma szansę zdobyć laur pierwszego w historii Mistrza Świata TFT. Riot  zdaje sobie przy tym sprawę, że bez regulaminu turnieju i trybu obserwatora gra nie jest jeszcze w 100% gotowa do rozegrania zawodów. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak Twitch Rivals oraz opiniom fanów wiedzą, że zawody to coś, czego społeczność Teamfight Tactics potrzebuje.

Dla graczy z Europy, Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Afryki Północnej (NA), Lewantu, Rady Krajów Zatoki i Indii (MENA&I) kwalifikacje rozpoczną się w przyszłym miesiącu i zakończą finałem, który wyłoni trzech najlepszych zawodników regionu. Każdy z nich będzie miał szansę sięgnąć po tytuł najlepszego gracza planety, a być może nawet całej galaktyki!

Rywalizacja rozpocznie się od kwalifikacji, które będą rozgrywane na serwerach EUW, EUNE i CIS, aby umożliwić wzięcie udziału jak największej liczbie graczy. Jednak do udziału w Mistrzostwach Świata zakwalifikują się tylko najlepsi z najlepszych. Format rozgrywek będzie faworyzował tych, którzy spędzają na grze wiele godzin, ale będzie też wymagał odnoszenia szybkich zwycięstw oraz bardzo dobrej gry podczas wydarzenia finałowego.

Kwalifikacje wyłonią 64 najlepszych graczy, w tym 40 z EUW, 16 z EUNE i 8 z CIS, którzy wezmą udział w finale. Troje najlepszych uczestników rozgrywek finałowych stanie następnie do rywalizacji z przedstawicielami reszty świata.

W EUW i EUNE kwalifikacje rozpoczną się 9 czerwca po zaimplementowaniu patcha od rozgrzewki, która potrwa do 15 czerwca. Właściwy cykl rozgrywek kwalifikacyjnych rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 00:01 CEST. Gracze będą musieli rozgrywać po minimum 10 gier tygodniowo, aby zdobywać punkty, które będą przyznawane za miejsce zajmowane po zakończeniu każdego tygodnia rozgrywek. Punkty będzie można zdobywać podczas 5-tygodniowego okresu, który zakończy się 20 lipca o godzinie 23:59 CEST.

Pod koniec każdego tygodnia 300 najlepszych graczy otrzyma od 5 do maksymalnie 60 punktów zarezerwowanych dla tych, którzy znajdą się w pierwszej dziesiątce. W przypadku remisu o kolejności graczy zdecyduje miejsce zajmowane na drabince w poprzednim tygodniu. Gracze, którzy nie kwalifikują się do udziału w turnieju, na przykład wykorzystujący drugorzędne konta lub pochodzący z innych regionów, będą uwzględniani podczas naliczania punktów, ale zostaną wyłączeni z ostatecznego rankingu.

W tym samym czasie na serwerze CIS odbędą się dwie lipcowe rundy kwalifikacyjne, które wyłonią 8 najlepszych graczy regionu (po czterech podczas każdej rundy). Tych 8 graczy wystartuje w europejskim finale. W obu rundach mogą wziąć udział najlepsi gracze z rosyjskiego serwera mający status mieszkańców Wspólnoty Niepodległych Państw.

Każdy serwer będzie prowadzić swój niezależny ranking, a my co tydzień będziemy aktualizować stan rywalizacji i drabinkę rankingową. Wyniki będą publikowane regularnie na leagueoflegends.com, chociaż ich zamieszczenie może nastąpić nawet w pięć dni po zakończeniu każdego segmentu kwalifikacji.

Najlepszych 64 graczy spotka się podczas rozgrywek finałowych, które odbędą się 8 i 9 sierpnia. Poczynając od fazy grupowej, zawodnicy będą rozstawiani w systemie szwajcarskim. W każdej rundzie każdy gracz będzie zdobywać punkty zgodnie z miejscem uzyskanym podczas gry. Gracz z pierwszego miejsca otrzyma 16 punktów, z drugiego 14, a z trzeciego 12. Po pięciu rundach ośmiu najlepszych graczy przejdzie do finału.

Podobnie jak w fazie grupowej gracze będą zdobywać punkty w zależności od tego, na którym miejscu ukończą grę, przy czym za pierwsze miejsce przyznawanych będzie 10 punktów. Pierwszy gracz, który po zdobyciu 10 punktów ponownie ukończy grę na pierwszym miejscu, zakwalifikuje się do udziału w Mistrzostwach Świata.

Zasady udziału w kwalifikacjach europejskich znajdziecie tutaj. Powodzenia!

Zobacz także

0 komentarzy