League of Legends, Path of Exile, a teraz DayZ. Chińczycy przejmują (???) Czechów

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
3 2665
League of Legends, Path of Exile, a teraz DayZ. Chińczycy przejmują (???) Czechów

Sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę nie wiemy, co jest prawdą, a co nie. 

Zaczęło się od artykułu na tej stronie, według którego Tencent za 260 milionów zakupił większość udziałów (70-80%) w Bohemia Interactive. Oznaczałoby to, że DayZ jest kolejną dużą marką - po League of Legends oraz Path of Exile - która znalazłaby się w rękach Chińczyków. 

Minęły dwie godziny, a CEO Bohemia Interactive wydał komunikat, że informacja o przejęciu przez Tencent jest nieprawdziwa i że Bohemia pozostaje "niezależnym" studiem. Potwierdzono jednak, że czeska firma szukała różnorakich partnerów biznesowych i mogą to robić w przyszłości. 

Niewykluczone więc, że taki deal rzeczywiście się szykuje, a informacja wyciekła do mediów zbyt wcześnie i jedynym wyjściem było publiczne zaprzeczenie. 

Musimy poczekać na stanowisko Tencentu, który nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie. 


A jeśli mam być szczery, to Tencent nie jest taki straszny, jak go wszyscy malują. Po wykupieniu Grinding Gear Games pojawiło się mnóstwo obaw o przyszłość Path of Exile, ale koniec końców - dwa lata od tamtej transakcji - nie zauważyliśmy żadnych niepokojących zmian. Wręcz odwrotnie. Dodatkowe pieniądze pomogły jeszcze bardziej rozwinąć PoE. 

Podobnie mogłoby być z DayZ. Może wreszcie udałoby się dokończyć produkcję i wprowadzić wszystkie obietnice:)


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube