League of Legends zamiast M jak Miłość. Wkrótce premiera pierwszego polskiego kanału esportowego

2016 11 18 125924

Spółka ASTRO S.A. ogłosiła powstanie pierwszego w Polsce kanału telewizyjnego E-SPORT, który transmitować będzie rozgrywki e-sportowe oraz materiały pochodzące z gier wideo przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Kanał powstanie we współpracy z Grupą Gamerock S.A. - organizatorem turniejów oraz agencją e-sportową. Głównym punktem ramówki E-SPORT będą rozgrywki e-sportowe oraz relacje z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show.

Spółka Astro S.A. jest notowana na rynku NewConnect na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Astro S.A. zajmowała się produkcją programów telewizyjnych dla głównych stacji w Polsce (TVN, TVP, Polsat). Obecnie spółka kontynuuje produkcję teleturnieju Familiada oraz posiada kanał telewizyjny – m.in. Telewizja 13. Wcześniej w portfolio stacji była również Superstacja.

To brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. W rzeczywistości dostaniemy pewnie 2-3 godzinki esportu dziennie, a przez resztę dnia będą lecieć wspomniane w notce prasowej „programy rozrywkowe, dokumentalne i talk-show”. Obym się jednak mylił.

Mimo wszystko fajnie, że ktoś o tym wreszcie pomyślał. Polska to nie Kazachstan. Mamy wielu wybitnych esportowców, a gry wideo cieszą się u nas niesłabnącą popularnością. Miło będzie obejrzeć wszystkie najważniejsze turnieje na świecie w jednym miejscu, na jednym kanale. Skończy się przesiadywanie na Twitchu i gapienie w 23-calowy monitor. Wygodniejszym rozwiązaniem będzie przecież włączenie telewizora i obejrzenie - zamiast M jak Miłość lub Na Wspólnej - potyczki w League of Legends, Hearthstone, Overwatch, CSGO, Dota 2 lub Starcraft 2. Bo na coś MMORPG-owego nie ma raczej szans.

Premiera E-SPORT TV na początku 2017 roku. Jeszcze nie wiadomo, w jakich sieciach będzie dostępny kanał.

Więcej na esptv.pl.

Zobacz także

20 komentarzy