Legendarna mapa w CS:GO zostaje zaktualizowana

Dlumbd1u8aarnlv.jpg large

Nie ma co ukrywać, ale Dust2 jest najpopularniejszą mapą w Counter-Strike: Global Offensive. Tak w zasadzie otrzymała status legendarny już dawno temu, za czasów wersji Counter-Strike 1.6.

Na początku lutego tego roku, mapa Dust2 trafiła do puli rezerwowej. W jej miejsce wskoczyło Inferno. Już wtedy zakładano, że Valve coś kombinuje, ale cała sprawa ucichła, bowiem rotacja nie jest w CS:GO niczym nowym. Teraz dowiadujemy się, że deweloperzy pracowali nad odświeżeniem Dust2 i nadaniem mapie zupełnie nowego wizerunku.

Odnowione Dust2 jest już dostępne w wersji beta gry. Oznacza to, że chętni mogą ją testować bez przeszkód. Twórcy proszą, by każdy zainteresowany sprawdzał mapę dokładnie w celu znalezienia ewentualnych błędów. Zawsze coś mogło w procesie tworzenia umknąć programistom i testerom, dlatego potrzebne jest wsparcie graczy.

Warto zaznaczyć, że jeżeli chodzi o układ Dust2, to praktycznie nic nie uległo zmianie. Aktualizacja przede wszystkim koncentruje się na warstwie wizualnej. Deweloperzy nie ukrywają jednak, że są możliwe pewne modyfikacje układu, jeśli społeczność sobie tego zażyczy. Na wielkie zmiany jednak bym nie liczył – nie na Dust2.

W tym miejscu znajdziecie porównanie pomiędzy starą, a nową wersją mapy.

7 komentarzy