Legends of Runeterra usuwa sporo ograniczeń w zdobywaniu kart

(4) 01pz014t1 illegal contraption

Legends of Runeterra dostępna jest dla wszystkich w ramach bety. Karcianka od Riot Games wzbudza w sumie całkiem sporo emocji i rzeczywiście być może szykuje nam się hit. Deweloperzy nie ukrywają jednak, że tytuł nie jest jeszcze gotowy, dlatego cały czas przy nim kombinują.

Osobiście nie grałem, bo karcianki już dawno wypadły z mojego kręgu zainteresowań, tak podpytałem znajomych, jak wygląda zdobywanie kart w Legends of Runeterra i czy Riot Games dotrzymało słowa. Deweloper zarzekał się bowiem, że będzie uczciwie, płacący gracze nie będą mieli wielkiej przewagi (nie wykupią wszystkich kart za pomocą trzech machnięć kartą kredytową), a darmowe osoby poprzez regularne granie będą mogły zdobyć wszystko, czego potrzebują. O dziwo, zaskoczony byłem, gdy usłyszałem, że w sumie to tak – Riot Games dotrzymało słowa.

Niemniej przyszła pora na pewne zmiany. 31 marca Legends of Runeterra otrzyma aktualizację, która zniesie sporo limitów, zmieniając przy tym system progresowania. Tutaj warto zaznaczyć, że w karciance od Riot Games nie zdobywamy kart z paczek/boosterów. Zamiast tego bezpośrednio kupujemy interesujące nas karty, używając Wildcards o odpowiedniej rzadkości. Wildcards otrzymujemy za granie (draft mode, Weekly Vault), płacąc lub w formie nagród z darmowego battle passa podczas expienia konta.

Generalnie metod nie brakuje, ale całość była w zasadzie odgórnie ograniczona, aby spowolnić nieco co bardziej nadaktywnych graczy. Przykładowo, tylko raz w tygodniu można było kupić Wildcards przy użyciu prawdziwych pieniędzy. Z drugiej strony Weekly Vault miał swój maksymalny poziom ustawiony na 13.

Jakie zatem zmiany proponuje Riot Games? Oba ograniczenia po prostu znikną. Gracze będą mogli kupować nieograniczoną liczbę Wildcards w tygodniu, a Weekly Vault nie będzie miał odgórnego, maksymalnego poziomu – możecie grać, ile chcecie. Gracze Free-to-Play nie muszą się o nic martwić, jeśli chodzi o nadganianie, bowiem równocześnie zwiększono same nagrody, więc nikt nie będzie poszkodowany. Cytując:

  • Purchase unlimited Wildcards or buy cards directly from the Collection tab
  • Vault level 2+ includes an Expedition Token for drafting (previously given at level 10)
  • Vault level 5+ now includes a random Champion card
  • Vault level 10+ includes a Champion Wildcard, guaranteeing you a Champion of your choice
  • Vaults now have infinite levels beyond level 13, each adds an additional capsule to your reward containing 3 rares and 2 common cards, with chances to upgrade to higher rarities.
  • PVP Wins, Expeditions, and AI wins no longer reward diminishing levels of experience points
  • Expeditions (drafting) now only cost 2,000 Shards or 200 coins

Nowy system zapewnić ma dostęp do większej ilości zróżnicowanych kart oraz stawiać na przystępność. W tej sposób Riot liczy, że gracze Legends of Runeterra będą bardziej eksperymentowali z taliami. Wiemy również, że przyszła aktualizacja doda również boost do punktów doświadczenia battle passa, aby nowe osoby nie musiały się męczyć.

Co o tym wszystkim sądzicie?

Zobacz także

3 komentarzy