Loki to nowa „nie-MOBA” od byłych pracowników Blizzarda i Riot Games!

Dodany przez PefriX 11 miesięcy temu
3 16610
Loki to nowa „nie-MOBA” od byłych pracowników Blizzarda i Riot Games!

Jakiś czas temu powstało studio Theorycraft Games na które warto zwrócić uwagę. Składa się ono z weteranów branży gier sieciowych, którzy pracowali przy League of Legends, Destiny, Valorant oraz Overwatch – mowa tutaj przede wszystkim o były pracownikach Blizzarda i Riot Games, ale nie brakuje również osób z innych, większych firm. Pierwszym projektem tej wedlowskiej mieszanki będzie Loki, czyli MOBA, która nie jest grą MOBA.

Jak to nie jest? Ano, ekipa sama mówi, że ich produkcja inspiruje się gatunkiem MOBA, ale nie należy do niego. Otrzymamy „widok z góry”, podział na linie oraz drużynową zabawę, a także inne elementy wskazujące na przynależność do wspomnianego gatunku. Niemniej twórcy podkreślają, że to coś zgoła innego, co spodoba się ludziom lubiącym przygody z przyjaciółmi oraz drużynowe walki PvP.

Nie dostaniemy również post-apokaliptycznego świata, a pop-apokaliptyczną krainę fantasy, łączącą różne elementy. Jak dla mnie brzmi to jak próba stworzenia koła, ale nie nazywanie go kołem, bo zostało zrobione z innego materiału niż typowe koła. Niemniej Loki aktywnie powstaje i Theorycraft Games podaje, że już setki graczy przetestowało ich projekt, dostarczając w ostatnim roku mnóstwo opinii na temat gry. Może zatem w tym szaleństwie jest metoda?

Na pewno tytuł warto obserwować, bowiem przyciąga coraz więcej znanych nazwisk. Do ekipy właśnie dołączył były dyrektor Legends of Runeterra, Andrew Yip, a także osoba odpowiedzialna za serial Arcane, Kévin Le Moigne. I przyznam szczerze, że takie nagromadzenie weteranów branży budzi moją ciekawość. Niczego nie oczekuję, bowiem już wielokrotnie przejechałem się na takich projektach, ale przyznam, że jestem zainteresowany tym, co ten zespół upichci.

Loki nie ma daty premiery, ale możecie zapisać się do playtestów tutaj.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube