Lost Ark Online pokazuje nowe klasy, nowe kontynenty i nowe Free2Play!

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
12 13688
Lost Ark Online pokazuje nowe klasy, nowe kontynenty i nowe Free2Play!

Po tym artykule nikt nie będzie miał już wątpliwości, że Lost Ark Online to jeden z największych MMORPG-ów na arynku, który – po lutowej premierze w Europie i Ameryce Północnej – na dobre wkroczy do czołówki naszego gatunku.

***

Poranna konferencja Smilegate (południowokoreańskich producentów gry) przyniosła ze sobą mnóstwo rewelacji. Hmm, od czego by tu zacząć?

Może od nowości. Lost Ark Online powiększy się wkrótce o dwie nowe klasy: Artist/Painter pełniącego rolę Supporta (premiera w styczniu) oraz Aeromancera kontrolującego pogodę.

Ponadto zapowiedziano  cztery (!!!) nowe kontynenty: inspirowany mitologią nordycką “Rowen” z Frakcjami do walk Realm vs Realm, “Elgacia” z rajdami, dungeonami oraz innymi aktywnościami PvE, “Plecia” nastawiona na fabułę plus “Voldis” z kolejną dawką historii oraz PvE.

Lost Ark Online doczeka się także odświeżenia i poprawy balansu. Koreańczycy uznali, że niektóre klasy są już “stare” i dlatego wymagają świeżej krwi. Zmienią się umiejętności, a niektóre animacje zostaną zastąpione nowszymi.

W przyszłym tygodniu Lost Ark Online przejdzie na DirectX 11, co poprawi fpsy o 150% oraz prawie dwukrotnie skróci czasy ładowania.

Co jeszcze? Usprawniony interfejs, dodatkowe funkcje społecznościowe, zaawansowana customizacja naszych posiadłości, zintegrowany Dungeon System oraz większe nacisk na casualowy content.

Smilegate nie chce tylko tworzyć hardkorowej zawartości na end-game, ale także dać przyjemność mniej wymagającym użytkownikom. Dlatego w grze pojawi się więcej mid-game treści, więcej mini-gier i różnego rodzaju wydarzeń, które nie wymagają super ekwipunku.

Doczekamy się także nowych trybów PvP: Guild vs Guild Castle Sieges, PvPvE MOBA, Battle Royale, Tower Defense oraz coś na podobieństwo gier planszowych.

Jednak największe wrażenie zrobił na mnie fragment dotyczący Blue Crystals – jednej z płatnej walut w grze. Smilegate zmieni system dystrybucji tych kryształów, dzięki czemu gra stanie się jeszcze bardziej darmowa, a co za tym idzie, bardzo przyjazna graczom. Niektóre elementy, które wymagały dotychczas Blue Crystals, teraz będzie można zdobyć za zwykłe złoto (co pomoże także walczyć z inflacją golda w Lost Ark). 

Sprzedaż Blue Crystals generuje 17% przychodów firmy, więc Smilegate świadomie rezygnuje z większej kasy na rzecz lepszej gry. Szacunek!!!

Klasa Berserkera doczeka się żeńskiej wersji.

Trudno powiedzieć, kiedy te zmiany trafią do naszej wersji. Najpierw jednak niech Lost Ark Online zadebiutuje w EU/NA, dopiero potem będziemy się martwić.

Pełny zapis konferencji znajdziecie poniżej:


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube