Lost Ark Online, ten nieszczęsny Lost Ark Online

Dodany przez guru około 3 lata temu
17 7496
Lost Ark Online, ten nieszczęsny Lost Ark Online

2021 miał być przełomowym rokiem dla gatunku MMORPG i pewnym sensie takim będzie.

Przed nami wiele ekscytujących premier, które dotyczą zarówno nowych, jak i starych tytułów. Elyon, Phantasy Star Online 2: New Genesis, Swords of Legends Online, New World, Starbase, World of Warcraft: Burning Crusade Classic, Elder Scrolls Online: Blackwood, Final Fantasy XIV: Endwalker itd.

Niestety w tym gronie zabraknie prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej produkcji.

Lost Ark Online

Kiedy rok temu Smilegate podpisywało umowę z Amazon, mieliśmy nadzieję, że ogłoszenie anglojęzycznej/globalnej wersji Lost Ark Online to kwestia kilku miesięcy. Niestety tak się nie stało.

Czas mija, a my nadal nie dostaliśmy NICZEGO, co wskazywałoby na rychłą premierę gry w Europie i Ameryce Północnej.

I nie chcę was martwić, ale teraz – czyli okresie bezpośrednio poprzedzającym premierę New World – szanse są na to praktycznie zerowe. Amazon będzie na prawo i lewo reklamował New World, odkładając sprawy związane z Lost Ark Online na przyszłość.

Z biznesowego punktu widzenia, wydanie lub zapowiedź Lost Ark Online nie miałaby teraz żadnego sensu. Słyszeliście o jakimś wydawcy, który równocześnie wprowadza na rynek dwa tytuły MMORPG? Nie, bo nic takiego nigdy nie miało miejsca.

Szczególnie że New World to produkt Amazonu, a Lost Ark Online produkt… jakichś tam Koreańczyków.

Raczej będziemy musieli aż “gorączka” na New World trochę przeminie, a sytuacja ustabilizuje się na tyle, żeby można było wypuścić kolejny projekt. Trudno powiedzieć, ile to potrwa? Być może do początku 2022 roku, być może trochę dłużej.


Fakty są takie, że szanse na tegoroczną premierę Lost Ark Online są teraz zerowe. I niestety boję się (pewnie nie tylko ja), że z Lost Ark Online będzie taka sama historia jak z Blade & Soul, które dotarło do nas pięć lat po premierze w Azji, kiedy hype na grę już dawno przeminął, a grafika z fantastycznej zrobiła się przeciętna.

Czyli nadal pozostaje nam oglądanie gameplay’ów/streamów, ewentualnie zabawa na wersji rosyjskiej. Trochę Polaków tam gra, ale musicie się liczyć z utrudnieniami oraz ryzykiem zbanowania.

Poradnik, jak pobrać Lost Ark Online oraz patcha “zangielszczającego”

Tak czy siak, na brak gier raczej nie powinniśmy narzekać.


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube