Lost Ark Online to oficjalnie gra dla dorosłych

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
13 16285
Lost Ark Online to oficjalnie gra dla dorosłych

Nie macie ukończonych 18 lat? No to nie zagracie nie powinniście grać w Lost Ark Online.

Ten wyczekiwany MMORPG otrzymał w Europie kategorię wiekową 18+, czyli najwyższą z możliwych klasyfikacji wg PEGI. Świadczy o tym ten znaczek (widziany na ostatnich zwiastunach gry)…

… ale także komunikat przy wejściu na steamową stronę Lost Ark Online, wymagający od nas potwierdzenia daty urodzenia (jeśli ustawimy mniej niż 18 lat, nie przejdziemy dalej i zostaniemy automatycznie przekierowani na główną witrynę sklepu)

„Ta gra może zawierać treści nieodpowiednie dla wszystkich grup wiekowych lub może nie nadawać się do oglądania w pracy: Częsta przemoc, krew i rany, dwuznaczne motywy, wulgarny język i używanie alkoholu”.

W przypadku Lost Ark Online, status “18+” nie oznacza jednak gołych Pań czy wulgarnego języka. Chodzi raczej o pewne elementy brutalności oraz możliwość dokonywania zakupów w grze za realne pieniądze (mikrotransakcje).

Z tzw. “In-game Purchases” powinny korzystać dorosłe, świadome osoby, które orientują się w sytuacji i znają specyfikę takich zakupów.

Zupełnie odwrotnie do dzieciaków. Ile było przecież historii, gdy jakiś beztroski młokos wydawał tysiące, czasami dziesiątki tysięcy złotych lub dolarów na grę, korzystając z kart kredytowych lub dostępu do kont bankowych rodziców.

Między innymi dlatego wydawcy/producenci wolą mieć czyste sumienie i zaliczyć grę do 18+, mimo że na pierwszy rzut oka nie ma tam dorosłych elementów. 


18+ wśród gier MMORPG to naprawdę rzadki widok. Na Steamie tak naprawdę tylko Elder Scrolls Online (z tych wielkich produktów) ma kategorię dla dorosłych. Cała reszta tytułów (od New World, EVE Online po Albiona) jest zaliczana do 7+, 12+ lub 16+.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube