Ludzie czy Elfy?

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
5 3480
Ludzie czy Elfy?

Jakie dwie rasy znajdują się w każdy, no prawie każdej grze fantasy-MMORPG?

Ludzie.

A oprócz ludzi?

Elfy.

No to teraz wyobraźcie sobie, że wasza klasa może zostać albo Człowiekiem, albo Elfem. Kogo wybieracie?

Ankieta była bardzo wyrównana, ale w ostatecznym rozrachunku Elfy znalazły się przed Ludźmi (w stosunku 54% do 46%). Być może chodzi o wygląd Elfów, być może o ich pewnego rodzaju majestatyczność, a może przekonała was ich różnorodność.

Przecież Elfy dzielą się na Leśne Elfy, Wysokie Elfy, Mroczne Elfy, Krwawe Elfy, Księżycowe Elfy, Morskie Elfy… naprawdę jest ich bardzo wiele. Spójrzcie, chociażby na WoW-a, gdzie mamy trzy rodzaje takich stworzeń (licząc sprzymierzone rasy).

Elf – stworzenie rodem z mitologii germańskiej, wykorzystywane w licznych książkach, filmach i grach w konwencji fantasy. Z początku elfy były pomniejszymi bożkami natury i płodności, później były przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne. W folklorze przedstawiane są jako małe, wyglądające młodzieńczo ludziki wielkiej piękności, żyjące w lasach, źródłach, studniach, a nawet pod ziemią. Wierzono, że są długowieczne, jeśli nie nieśmiertelne i posiadają różnorakie magiczne moce.

A Ludzie jak to Ludzie. Niektórzy gracze preferują po prostu stonowane rasy, bez spektakularnego wyglądu. Tacy są właśnie Ludzi w MMORPG. Zazwyczaj neutralni, ze standardowymi miastami oraz klasami postaci.

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube