Ludzie nie grają w World of Warcraft z powodu abonamentu

Dodany przez guru 4 miesiące temu
94 13199
Ludzie nie grają w World of Warcraft z powodu abonamentu

A twierdzimy tak z powodu naszej cotygodniowej ankiety (chociaż ta ankieta trwała akurat dwa tygodnie), w której zapytaliśmy o powód “niegrania” w World of Warcraft?!

No i wyniki są oczywiste.

Prawie połowa ankietowanych (48%) jako główny powód odrzucenia WoW-a podała abonament, czyli de facto obowiązujący model Pay-To-Play, który wymaga od nas uiszczania comiesięcznie regularnej opłaty.

Wydawałoby się, że w obecnych czasach kwestia 50-60 zł miesięcznie na grę nie jest jakimś dużym wydatkiem, ale jednak wśród naszych czytelników jest to bariera nie do przeskoczenia. A być może chodzi o to, że nie lubimy być zmuszani do płacenia?!

Drugim powodem “niegrania” w World of Warcraft jest Blizzard, który – umówmy się – nie jest tą samą firmą co kiedyś. Ciągłe afery, odejście wielu kluczowych osób, (przez długi czas) brak pomysłu na grę mocno odbił się na reputacji firmy, tym samym reputacji samego WoW-a.

15% ankietowanych odrzuca sama rozgrywka World of Warcraft (nie każdemu przecież pasuje świat, system walki czy działanie PvP/PvE), z kolei 12% osób boi się botów, które stały się głównym problemem WoW Retail, WoW Classic, w szczególności WoW Classic Season of Discovery (miesięcznie banuje się tam po 200k+ botów).

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


94 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube