Ludzie umierali w tej firmie z przepracowania. Reorganizacja w Netmarble (od gier MMO)

Dodany przez guru prawie 5 lat temu
3 3545
Ludzie umierali w tej firmie z przepracowania. Reorganizacja w Netmarble (od gier MMO)

Netmarble to jedna z większych azjatyckich firm zajmujących się grami wideo. Zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników i generuje roczne zyski w wysokości setek milionów dolarów. 

Przez 18 lat swojego istnienia stworzyła dziesiątki mniejszych lub większych MMORPG-ów (Prius Online, WonderKing, Uncharted Waters Online czy Lineage 2 Revolution). 

Niestety ostatnio nie miała dobrej passy… i prasy. Wszystko przez przypadki śmierci pracowników Netmarble, których główną przyczyną była właśnie zbyt intensywna praca. Niektóre osoby były wręcz zmuszane zostawać po godzinach i pracować nad grami. Czasami nawet 15 godzin… 

Do akcji wkroczył wtedy południowokoreański rząd, który nakazał Netmarble reorganizację pracy. Nowy harmonogram wszedł właśnie w życie

1. Obowiązują 8-godzinne zmiany z godziną przerwy na launch. Między 8:00 a 16:00 lub 10:00 i 18:00. Do wyboru dla każdego pracownika. 

2. Obowiązuje zakaz pracy między 20:00 a 8:00 rano, chyba że wniosek zostanie odpowiednio wcześnie przesłany i zatwierdzony. 

3. Pracownice w ciąży mogą pracować maksymalnie 30 godzin tygodniowo. 

No i gitara. Nie ma nic cenniejszego niż ludzie życie. 


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube