Maelstrom to kolejny battle royale, ale tym razem ze statkami – od twórców Overwatch i League of Legends!

Dodany przez PefriX około 5 lat temu
8 6017
Maelstrom to kolejny battle royale, ale tym razem ze statkami – od twórców Overwatch i League of Legends!

Nie wiem jak Wy, ale ja już tego gatunku mam nieco dosyć. Battle royale są dosłownie wszędzie! Chociaż niżej opisywany projekt może znaleźć swoją niszę. Wszak fanów bitew morskich nie brakuje i zawsze znajdzie się ktoś, kto chciałby postawić żagle i wyruszyć w morską przygodę.

„Maelstrom is a third-person action strategy game with fast-paced, tactical, ship-vs-ship combat, customization, progression and a focus on multiplayer.”

Do takich graczy adresowany jest Maelstrom. Aktualnie tkwi na Kickstarterze, ale już niedługo pojawić się ma na Steamie. Oczywiście w formie Early Access. W omawianej grze gracz staje się kapitanem statku, reprezentującego jedną z trzech frakcji: ludzi z  Phoenix Empire, krasnoludy Steamborns, oraz Pirate Lords do której należą orkowie.

Frakcje oferują statki wyspecjalizowane w różnych dziedzinach. Jedne łajby są lepsze w atakach dalekodystansowych, a inne w taranowaniu przeciwników. Gracze będą mogli customizować swoje statki i wpływać na ich parametry. Miejscem zabawy jest Abyssal Ocean, a cel prosty – pozostać jedynym, żywym kapitanem na niespokojnych wodach.

Nie zabraknie zbierania skarbów oraz walki z morskimi potworami. Oczywiście, największym problemem mają być inni gracze. Nasz statek będziemy ulepszali dzięki zdobytym łupom oraz nagrodom. Ważny będzie również czas, przez który uda nam się przeżyć na mapie. To wszystko z kolei przeliczać ma się na walutę, za którą kupimy lepszy sprzęt.

Deweloperzy podkreślają, że Maelstrom to nie symulacja. Produkcja odrzuca realistyczne elementy na rzecz szybkiej i dynamicznej rozgrywki, a sama walka ma być „arcadowa”. Będzie również możliwość wykonania abordażu! Za projekt z kolei odpowiadają osoby, które pracowały przy Warhammer: Dawn of War I & II, Company of Heroes, League of Legends, czy Overwatch.

Wodny battle royale pojawi się na Steamie w kwietniu. Jeśli jednak chcecie grę sprawdzić szybciej, możecie wesprzeć projekt na Kickstarterze.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube