Marcin Iwiński nie będzie już CEO CD Projekt, a do Gwinta trafiły Kroniki

Dodany przez PefriX ponad rok temu
2 1625
Marcin Iwiński nie będzie już CEO CD Projekt, a do Gwinta trafiły Kroniki

Wczoraj Redzi miele wiele ogłoszeń, w tym sequel Cyberpunk 2077, pięć gier ze świata Wiedźmina (trylogia od nich oraz dwie od studiów zewnętrznych), a także produkcję opartą o zupełnie nowe IP. Nie można oczywiście zapominać o odejściu CEO, Marcina Iwińskiego, który wraz z początkiem nowego roku pozostanie jedynie dużym akcjonariuszem firmy! Na tym tle nowości w Gwincie wypadają nieco blado, ale grunt, że są!

Kolekcja kart Kroniki zawiera 24 nowe karty – 12 złotych i 12 brązowych różnego typu, w tym rycerzy z Toussaint, założycieli klanu Brokvar oraz mieszkańców Tir ná Lia, czyli miejsca, z którego pochodzą jeźdźcy Dzikiego Gonu. Wszystkie nowe karty wykorzystują i rozszerzają istniejące mechaniki gry stosowane obecnie w Gwincie. Pakiet jest już dostępny za darmo jako część najnowszej aktualizacji, która wprowadza również standardowe zmiany w balansie.

Poza tym zapowiedziano wydarzenie Saovine. Wydarzenie będzie dostępne w Księdze Nagród, gdzie możecie odblokować specjalne ozdoby, grając w Gwintai wykonując zadania. Jeśli ciekawi Was, co wydarzyło się podczas świętowania Saovine w Posiadłości Oriany, nie zapomnij również przeczytać historii, do której dostęp zyskacie, odblokowując elementy fabularne z perspektywy Geralta i Jaskra. Saovine rozpoczyna się 27 października i kończy 7 listopada.

Rozpoczął się również Sezon Październikowy a wraz z nim kolejne tryby sezonowe:

  • Rozpoznanie Bojem: 04.10 - 11.10 - Ustaw się w kolejce z wybraną przez siebie frakcją – twoja talia zostanie zastąpiona gotową talią dla tej samej frakcji zawierającą karty z nowego dodatku!
  • Podwójna Stawka: 11.10 - 18.10 - Za każdym razem, kiedy zagrasz jednostkę z ręki, zagraj z talii jednostkę o tym samym koszcie werbunku. Twoja talia początkowa jest dwukrotnie zwiększana na początku partii.
  • Cierpliwość jest Cnotą: 18.10 - 25.10 - Na początku rundy i na końcu swojej tury przemień wszystkie karty w swojej ręce w losowe karty, których koszt werbunku jest wyższy o 1.
  • Szał Bojowy: 25.10 - 01.11 - Każdy z graczy ma tylko 8 sekund na ukończenie swojej tury i 15 sekund na ukończenie fazy wymiany.
  • Układ Sił: 01.11 - 08.11 - Na początku partii zmień siłę każdej jednostki ze swojej talii początkowej na jej koszt werbunku.

Sezon październikowy potrwa do 8 listopada. Pełny opis zmian znajdziecie tutaj.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube