Mieczyk z WoW Classic sprzedany za 20 tys. złotych

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
-1 25143
Mieczyk z WoW Classic sprzedany za 20 tys. złotych

Chcecie zobaczyć prawdopodobnie najpotężniejszy mieczyk dostępny obecnie w World of Warcraft Classic?

Proszę bardzo – oto Gressil, Dawn of Ruin, który wypada tylko i wyłącznie z finałowego bossa (Kel'Thuzad) z wprowadzonego niedawno rajdu Naxxramas. Niestety, nie wystarczy zabić bossa – trzeba mieć także ogromne szczęście w łupie. Drop rate na Gressil, Dawn of Ruin jest super niski.

To wszystko sprawia, że Gressil to obiekt pożądania wielu graczy WoW Classic, którzy są gotowi zapłacić naprawdę wielkie pieniądze, żeby tylko zdobyć ten oręż.

Na przykład: 198k golda!!!

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z wartości tej liczby. Chyba nie...

World of Warcraft Classic to nie World of Warcraft. Zdobywanie złota w klasycznej wersji to istna mordęga. Wiele osób – nawet na max levelach – cierpi na deficyt złota. Posiadając kilka tys. golda można się czuć bogaczem, a co dopiero 200k. 

Również na czarnym rynku “klasyczny” gold osiąga ogromne ceny. 198k golda z tego samego serwera, na którym sprzedano Gressila, kosztuje 4500 euro, czyli prawie 20 tys. zł. 

No i tutaj pojawia się największa kontrowersja. Wielu obserwatorów (z Reddita - TUTAJ i TUTAJ) poddaje w wątpliwość fakt, że jeden gracz mógł dorobić się takiej gotówki w World of Warcraft. Nawet gdyby był geniuszem biznesy, to mało prawdopodobne, aby mógł samodzielnie zgromadzić aż 200k golda.

Istnieje podejrzenie graniczące z pewnością, że dumny posiadacz Gressila zakupił całość złota (albo dużą część) przy pomocy RMT. Czyli wszedł na odpowiednią stronę/strony, wpłacił dolary/euro i otrzymał potrzebną ilość golda.


Ważne: sprzedaż mieczyka odbywał się zgodnie z GDKP. Co to jest? GDKP To popularne zjawisko w WoW-ie (przybyło z Korei Południowej), w którym po zakończeniu rajdu, wśród jego uczestników są licytowane dropy z tegoż najazdu. Każdy może licytować, a osoba, która zaoferuje najwięcej, zgarnia interesujący przedmiot. Z kolei pozostali członkowie dzielą się otrzymanym goldem. To tak w skrócie, bo istnieje cała masa mniejszych zasad i detali. 


-1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube