Minecraft Dungeons wystartował. Gierka dla fanów Diablo i wszystkich hack'n'slashów!

2020 05 26 140554

Wrzucenie Minecrafta do izometrycznej grafiki i zrobienie z niego gry hack’n’slash przygodowej gry akcji wydawało się szalonym pomysłem, ale koniec końców Mojang wyszedł z tego obronną ręką. 

Minecraft Dungeons zbiera dobre albo nawet bardzo dobre oceny w  recenzjach (między 7/10 a 9/10). Recenzenci chwalą przede wszystkim lekką przyjemną rozgrywkę, która powinna przypaść do gustu zarówno weteranom h’n’s, jak i zwykłym casualom. 

Zainteresowani? Od godziny 10:00 czasu polskiego Minecraft Dungeons jest dostępny dla wszystkich… oczywiście po wcześniejszym zakupie gry. Standardowy egzemplarz kosztuje 92 zł (w oficjalnym sklepie). 

https://www.minecraftdungeons.net/pl-pl/

W Mincraft Dungeons możemy bawić się solo, ale możemy także znaleźć kumpli i w czteroosobowym składzie mordować creepery i kolekcjonować cały lepszy sprzęt. Bo na tym polega ta gra: zabijaniu mobków i zbieractwie przedmiotów. 

Znajdziemy tutaj także sporo nawiązań do klasycznych hack’n’slashów. Przykład? W grze odnaleziono już legendarny „krowi poziom” z Diablo 2, choć takich smaczków na pewno jest więcej. 

Zobacz także

33 komentarzy