Minęły dwa lata od największej premiery MMORPG…

Dodany przez guru 4 miesiące temu
35 8096
Minęły dwa lata od największej premiery MMORPG…

Mówimy oczywiście o Lost Ark Online, a ściślej mówiąc o zachodniej (anglojęzycznej) premierze Lost Ark Online, która rozbiła bank i okazała się epokowym wydarzeniem w naszym gatunku.

Ówczesny wszechobecny hype na grę wykręcił niesamowite liczby, które będą bardzo trudne do powtórzenia przez jakąkolwiek przyszłą grę Massively Multiplayer Online.

Lost Ark Online osiągnął w szczytowym momencie 1,324,761 równocześnie zalogowanych osób, co do dziś dzień jest czwartym najlepszym wynikiem w historii Steam (i oczywiście pierwszym, biorąc pod uwagę produkcję MMO).

Amazon Games ledwo poradził sobie z takim zainteresowaniem. Masowo otwierano serwery (nawet cały region Europe-West), choć nawet z tym mieliśmy do czynienia z ogromnymi kolejkami.

Zalogowanie się do gry – w pierwszym trzech tygodniach – po godzinie 14:00 czasu polskiego graniczyło z cudem. To najlepiej pokazuje, jak wielka gorączka wtedy panowała.

A jak Lost Ark Online sprawuje się teraz? No cóż, gierka straciła 95% aktywnej bazy, ale steamowe statystyki nadal pokazują około 50-60 tysięcy “players online”, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Cały czas otrzymujemy też regularne aktualizacje z nowymi klasami, kontynentami, miastami, dungeonami, rajdami itd. A biorąc pod uwagę popularność Lost Ark Online w Korei Południowej, przyszłość gry rysuje się w jasnych barwach.  Smilegate na pewno nie przestanie wspierać gry w następnych latach.

***

Co do drugiej rocznicy, Amazon Games przygotowało jubileuszowe wydarzenia, Twitch Dropy… oraz statystyki prezentujące np. Liczbę wykonanych Legion Rajdów, najbardziej zabójczego bossa, ilość godzin spędzonych na oglądaniu transmisji czy najpopularniejszej klasy (to Bard – powyżej Item Level 1600).

Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.


35 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube