[Mobilne] Steampunkowe MMO, Noah’s Heart, latem uruchomi betę

Noahsheart5

O tej mobilnej produkcji pisał już guru w tym miejscu. Noah’s Heart to mobilne MMO, które w przyszłości dostanie swoją wersję na PC. Niemniej tym razem ekipa koncentruje się najpierw na mobilnym wydaniu, które hulać ma na Unreal Engine 4 i oferować niezwykłe widoki. Za produkcję odpowiada ekipa od Dragon Raja, więc w aspekt wizualny jestem w stanie uwierzyć. Co jednak z pozostałym elementami?

Dostaniemy otwarty, proceduralnie generowany świat, łączący ze sobą steampunk z nutką fantastyki, sci-fi, czy cyberpunka. Poza tym nie będzie standardowego podziału na klasy postaci, dostaniemy możliwość wspinania się, a pogoda wpłynie na zabawę. Dla mnie trąci to z jakiegoś powodu nieco Genshin Impact/Breath of the Wild, ale może być to złudne, pierwsze wrażenie.

Guru twierdzi również, że Noah’s Heart spodoba się fanom Sword Art Online, bowiem mają wspólny punkt fabularny w postaci wirtualnego świata, do którego gracz łączy się poprzez specjalne urządzenie. Cytując mojego redakcyjnego kolegę (lub moje drugie konto, jak kto woli): „Tak jak SAO”.

Za Noah’s Heart odpowiada dokładnie Archosaur Games, które stworzyło również Jade Dynasty oraz Swordsman Online, więc teoretycznie wiedzą o co w MMO chodzi. Beta testy ich najnowszego tytułu powinny rozpocząć się jeszcze tego lata. Niestety, wiele wskazuje na to, że pierwsza fala zaproszeń dedykowana będzie Chinom. Niemniej dobrze wiedzieć, że coś dookoła tego tytułu się ruszyło.

Zobacz także

2 komentarzy