Model płatności? Wydawca? Content? - co decyduje o wyborze gry MMORPG?

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
6 2090
Model płatności? Wydawca? Content? - co decyduje o wyborze gry MMORPG?

Podobne pytanie padło już wiele lat temu na tym portalu. Wtedy jednak żyliśmy w zupełnie innej rzeczywistości, gdzie nie mieliśmy pieniędzy (Free-To-Play królowało na rynku) ani mocnych komputerów, żeby pograć w najnowsze tytuły.

A jak jest teraz? Co decyduje w pierwszej kolejności o wyborze danego tytułu?

O dziwo – i to największa nowość w porównaniu do starej ankiety – nie jest to związanego z finansami lub techniką. Dla ponad połowy użytkowników (57%) liczy się to, co dana gra oferuje w środku. Czyli, jak wielki i jak złożony jest content PvE oraz PvP. Chodzi pewnie o kwestię świata gry, ilości dungeonów, aktywności, rodzaju walk itd.

Reszta odpowiedzi została daleko w tyle. Model płatności ma znaczenie dla 15% ankietowanych, obecność “Świętej Trójcy” (Tanker, DPS, Healer) dla 9% ankietowanych, a wymagania sprzętowe oraz oprawa graficzna dla 6% ankietowanych.

Najmniej osób (5%) zwraca uwagę na wydawcę gry. Czy aby nie za mało? Nie od dziś wiadomo, że firma opiekująca się tytułem może go umiejętnie rozwinąć… albo szybko zabić poprzez swoje nieodpowiedzialne decyzje. Mamy na rynku kilku wydawców, którzy – delikatnie mówiąc – bardziej szkodzą niż pomagają swoim produktom.

Dziękujemy za głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube