Moderator zwolniony za kradzież w Old School Runescape został uniewinniony

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
0 2282
Moderator zwolniony za kradzież w Old School Runescape został uniewinniony

Cofamy się do roku 2018, Old School Runescape. Mod Jed wykorzystuje swoje moce admina, aby okradać graczy. Przywłaszcza sobie ich złoto i przedmioty, ale tak, aby nikt się nie zorientował – po trochu, w myśl „grosz do grosza a będzie kokosza”. W ten sposób przywłaszcza sobie ponoć miliardy waluty od nieświadomych całego procederu graczy. Sprawa wychodzi na jaw. Jagex zwalnia moderatora i przekazuje sprawę policji. Happy end?

Wracamy do roku 2022. Trybunał w Wielkiej Brytanii wydaje wyrok uniewinniający moderatora –został niesłusznie zwolniony i dlatego należy mu się zadośćuczynienie za poniesione szkody. Okazuje się, że kilka miesięcy po zwolnieniu, Jed złożył pozew do Sądu Pracy na Jagex za ich decyzję o wydaleniu go z pracy. Potrzebował nieco ponad trzech lat, aby jego wniosek został przetrawiony przez biurokratyczną maszynę. Jak jednak widać, warto było czekać, bowiem sąd wydał wyrok na jego korzyść.

Jakim cudem? Jed twierdził, że nie jest odpowiedzialny za kradzież złota w Old School Runescape, a Jagex podobno nie zbadało sprawy na tyle dokładnie, aby przedstawić konkretne dowody. Sąd zgodził się, że faktycznie coś takiego miało miejsce i firma niesłusznie zwolniła pracownika bazując jedynie na domniemywaniach, a nie faktach. Gdyby Jagex przygotowało niepodważalne dowody, wtedy mogłoby Jeda zwolnić, w innym jednak przypadku nie mieli do tego prawa.

Sąd zaznaczył jednak, że gdyby firma przeprowadziła odpowiednie śledztwo i przedstawiła dowody, wtedy wyrok mógłby zostać zmieniony na niekorzyść moderatora. Zakładając oczywiście, że Jagex będzie odwoływało się od decyzji. Jed na ten moment otrzyma zadośćuczynienie, ale nie zostanie przywrócony do pracy – jego prośba o to została przez sąd odrzucona.

Więcej szczegółów o sprawie znajdziecie tutaj.


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube