Mortal Online 2 dostało wsparcie od Epic Games i przejdzie na Unreal Engine 5!

Dodany przez PefriX 9 miesięcy temu
1 2394
Mortal Online 2 dostało wsparcie od Epic Games i przejdzie na Unreal Engine 5!

Mortal Online 2 może i nie budzi takich emocji na portalu, jak inne gry MMORPG, ale warto ten projekt obserwować. W końcu na rynku brakuje (nie bez powodu, zresztą – to nisza!) reprezentantów „hardcore PvP”, więc tytuł ten powinien wpisać się w potrzeby co bardziej wymagających osób. Teraz dowiadujemy się, że studio odpowiedzialne za nie, Star Vault, otrzymało Epic MegaGrant od Epic Games. Co to takiego?

Pewnego rodzaju nagroda uznaniowa/wyróżnienie, a także forma wsparcia, jaką Epic Games daje deweloperom. W tym przypadku nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, bowiem w przeszłości Epic Games dawało znak, że podoba im się Mortal Online 2, a także to, co twórcy robią z silnikiem, aby zapewnić bitwy na szeroką skalę.

Wsparcie od Epic Games zapewni dodatkowe fundusze na rozwój gry, a także na jej przejście na Unreal Engine 5. To ostatnie zostało oficjalnie potwierdzone przez Star Vault, więc teraz jest już pewne – Mortal Online 2 wykorzysta najnowszą wersję silnika Unreal. To z kolei przełożyć się ma na zupełnie nowe możliwości w tym MMORPG-u, jak i na lepsze doznania wizualne.

Mortal Online 2 wystartuje jeszcze w tym miesiącu, więc pieniądze od Epic Games wykorzystane zostaną na aktualizacje popremierowe. Oznacza to również, że przejście na Unreal Engine 5 nastąpi z czasem. Mam nadzieję, że ekipa dobrze spożytkuje te środki i sam projekt jedynie na tym zyska. Przydałoby się dobre, nowe MMORPG na rynku.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube