Mortal Online 2 zbanowało graczy za unikanie utraty lootu przy śmierci

Dodany przez PefriX 6 dni temu
1 1101
Mortal Online 2 zbanowało graczy za unikanie utraty lootu przy śmierci

Z mojej perspektywy to całkiem zabawna sytuacja. Mamy bowiem MMORPG oparte o otwarte PvP, gdzie śmierć jest naprawdę bolesna – tracimy cały, posiadany przy sobie ekwipunek. Fanatyków takiej rywalizacji nie brakuje, chociaż gry tego typu nie są w „mainstreamie”. Dlatego informacja, że spora część społeczności Mortal Online 2 postanowiła oszukiwać i unikać takiej kary, zwyczajmnie mnie bawi.

W Mortal Online 2 pojawił się exploit, dzięki którego można było spokojnie umierać i nie martwić się, że ciężko zdobyty ekwipunek wpadnie w ręce wroga. Nie trzeba podkreślać, że to jedna z głównych mechanik rozgrywki i deweloperzy nie byli pocieszeni, gdy to odkryli. Dlatego huncwoty oszukujące w ten sposób i zyskujące przewagę (w końcu nie tracą sprzętu) zostały ukarane banicją. 

Jak podaje ekipa od Mortal Online 2, setki kont zostało zbanowanych za unikanie full-lootu, co nie jest już aż tak zabawne (no dobra, jest!) biorąc pod uwagę ilość aktywnych graczy. Patrząc na Steama, przy średnio grających 800 osobach, a  w porywach 1300, ukaranie setek kont (nie postaci!) odbije się czkawką na ilości aktywnych graczy. Z drugiej strony zasady to zasady i nie po to Mortal Online 2 jest grą tego typu, aby teraz tego unikać. 

To z kolei daje do myślenia, czy faktycznie tyle osób chcę tak hardcore’owego PvP, czy to jedynie rozrywka dla garstki fanatyków. Nie mnie oceniać. Oficjalny komunikat znajdziecie tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube