Nadchodzi wielki (re)balans Tibii

57c029 060afcfeb6444cc299799e72f119681d

Tibia się rozrasta. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dwa razy do roku otrzymuje ogromne dodatki, które wprowadzają masę nowego contentu.

A co z poprawianiem tego, co już istnieje? Co z ulepszaniem rozgrywki? Co z balansem? No właśnie tutaj jest kłopot…

Dlatego CipSoft (kolejny raz) przygotowuje się do wielkiego rebalansu profesji. Do dzisiaj można było zapisywać się na Test Serwer, na którym sprawdzane będą różne ustawienia poszczególnych postaci.

Co prawda nie wiadomo jeszcze, kiedy wystartuje PTS i co będzie zawierał, ale wiadomo, czego życzą sobie sami gracze: wzmocnienia klasy Sorcerer oraz Knight, przy jednoczesnym osłabieniu Druida.

(fragmenty z Tibiopedia.pl - pisownia oryginalna)


"Ja licze ze poprawia tylko przezywalnosc eka na solo expach bo to lezy i kwiczy. I nikt mi nie powie ze nie, no chyba ze nigdy nie robil 8 na jakichs konkretniejszych moobach. Gralem porownywalnem rpekiem i duzo przyjemniej sie pod tym kontem gra".

“Jak dla mnie knightowi powinni zwiększyć lekko przeżywalność, jakiś czar na chwilowe zwiększenie odporności albo tarcza pochłaniająca X obrażeń skalująca się z lvl.”

"Sorcek ma możliwość większego dpsa, dotke od śmierci, na niższych lvlach wanda z critem. Jednak większość huntów odbywa się z użyciem avalanche, których sorc nie może robić. Tu widzę najwięszą rozbierzność, z ava można iść na większość stworów, a typowo pod sorca wrażliwe na energię są stwory, który trują, paraliżują i uciekają"

"Nie będę obstawiał co będzie, lecz wymagam, żeby poprawili (ulepszyli) EK, bo staje się coraz bardziej bezużyteczny. Gdyby nie Exeta to już dawno odszedłby do lamusa, dlatego też muszą go jakoś wzmocnić. Cokolwiek, nawet błahe lepsze potki many już dużo pomogą".


Niestety, jeśli jakieś zmiany wejdą w życie, to prawdopodobnie dopiero za miesiąc, dwa miesiące, albo przy okazji Winter Update. Czekamy z niecierpliwością. Mowa przecież o grze MMORPG, która ma w polskich sercach specjalne miejsce. 

Zobacz także

15 komentarzy