Najcenniejszy przedmiot Tibii odnaleziony. Niedawno ktoś sprzedawał go na Allegro

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
7 47710
Najcenniejszy przedmiot Tibii odnaleziony. Niedawno ktoś sprzedawał go na Allegro

Wiecie, jaki był najpopularniejszy news na MMORPG.org.pl w 2020 roku? Właśnie ten dotyczący Magic Longsword na Allegro (136 tys. wyświetleń).

W grze istnieje tylko jeden egzemplarz takiego miecza. Nie można go wydropić z potworka, nie można zdobyć z żadnego questa. Magic Longsword był nagrodą za jeden z początkowych eventów gry. Nigdy później CipSoft nie zdecydował się ponownie wdrożyć go do gry.

Chyba poznaliśmy dalszy ciąg tej historii.

Cztery miesiące temu od tamtego wydarzenia, Magic Longsword – prawdopodobnie najcenniejszy przedmiot w całej historii Tibii – pojawił się w domku pewnego gracza.

Polaka? No właśnie nie. Magic Longsword należy obecnie do niejakiego “Rei de Lutabra” – 30 lvl Elite Knight z serwera Lutabra.

Lutabra to południowoamerykański serwer, więc chodzi o jakiegoś Brazylijczyka, bo to oni – oprócz Polaków – są najbardziej liczną społecznością w grze. Ponadto w jego domku znajdziemy przedmiot układający się we flagę Brazylii, więc chyba nie ma wątpliwości, że mowa o BR. 

No dobra, ale skąd to wszystko wiemy. Dzięki temu YouTuberowi, który stworzył filmik o najlepszych domkach w Tibii w 2021 roku. Autor odwiedzał kolejne serwery i przeczesywał ulice Thais w poszukiwaniu prawdziwych rarytasów. Tak właśnie trafił na Lutabrę i domek Pana “Rei de Lutabra” z Magic Longswordem.

***

Teraz pojawia się pytanie, jak Magic Longsword, z polskiego serwisu aukcyjnego, trafił do rąk Brazylijczyka? Można tylko się domyślać.

Aukcja na Allegro nie zakończyła się sukcesem (trudno oczekiwać, żeby ktoś był gotowy wydać 15 tys. zł za mieczyk), więc sprzedający pośrednik sprzedającego musiał szukać rynku zbytu poza “oficjalnymi” kanałami.

Większość takich transakcji załatwia się pod stołem (na zamkniętych forach, Discordach lub grupach Facebook), więc tak pewnie było w tym przypadku. Ktoś dał ofertę, Brazylijczyk się zgłosił… i gotowe.

Szkoda tylko, że nigdy nie poznamy kwoty tej transakcji.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube