Najlepiej zarządzane gry MMORPG to FFXIV, WoW i Albion Online

Dodany przez guru ponad rok temu
11 3671
Najlepiej zarządzane gry MMORPG to FFXIV, WoW i Albion Online

Najlepiej zarządzany MMORPG wcale nie musi oznaczać najlepszego MMORPG na rynku.

Chodzi raczej o tytuł, który posiada odpowiedzialnego producenta – czyli takiego, który zna potrzeby swoich graczy i który rozwija swój produkt w takim kierunku, jakiego życzy sobie społeczność. Czyli nie tylko dodając regularną zawartość, ale także ulepszając istniejące systemy.

Która z gier MMORPG zasługuje na takie miano?

Final Fantasy XIV, który zebrał prawie 24% wszystkich waszych głosów. To właśnie popularna “czternastka” spełnia wszystkie te kryteria… i trudno się z tym nie zgodzić. O Square Enix nie możemy powiedzieć złego słowa. FFXIV zaliczył ogromny progress przez ostatnie lata i stał się jednym z liderów naszego gatunku.

Wszystko dzięki charyzmatycznemu liderowi (Yoshi-P), super ddodatkom, regularnym aktualizacjom, doskonałym Supportem, brakiem hacków na serwerach, dojrzałą społecznością i ponad milionem abonentów.

Drugie miejsce dla – zaskoczenie – World of Warcraft (14,52%), a trzecie dla Albion Online (12,86%), który był moim osobistym wyborem. Kto jak kto, ale Albion jest prowadzony po mistrzowsku – każdy kolejny update jest dokładnie tym, co trzeba tej produkcji. Brakuje contentu solo – dodajemy solo, brakuje ulepszeń do PvP – dostajemy ulepszenia PvP, bronie potrzebują przeróbki – bronie dostają przeróbki itd.

Na dalszych miejscach:

  • Elder Scrolls Online – 11,4%
  • Lost Ark – 11,2%
  • EVE Online – 9,9%
  • Guild Wars 2 – 9,1%
  • RuneScape – 4%
  • Black Desert – 3%

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube