Najlepsi Tibijczycy są tak bogaci, że na sprzedaży samego golda zarobią po 9000 zł

Pablinn

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak bogaci są najlepsi gracze w Tibii? Z odpowiedzią przychodzi kolega „Pablinn” (1029 level – TOP5 na liście wszech czasów), a raczej jeden z jego widzów na streamie, który zrobił screenshota całej wartości jego złota. 

„Pablinn” posiada na swojej postaci… prawie 823 mln złota (823kk). To dużo? Bardzo dużo. Cena 1kk na jego serwerze (Kalibra) chodzi na Allegro po 11 zł. Łatwo się policzyć, że gdyby nasz bohater zdecydował się sprzedać całego swojego golda i znaleźliby się na to jacyś chętni, to zarobiłby dokładnie… 9 tysięcy złotych na czysto! 

Mówimy oczywiście o samej gotówce, bo „Pablinn”, jak każdy inny 1000+ lvl w Tibii, posiada masę potężnych przedmiotów i unikatów, które również są warte tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy złotych. Taki Ferumbras Hat, który został ostatnio sprzedany przez „Pablinna”, jest warty około 3000 zł.  

Sami widzicie, że na Tibii można się bardzo nieźle wzbogacić. Wystarczy tylko posiadać odpowiednio wysoki poziom, a złoto i złotówki same będą lecieć do kieszeni. 

Tacy gracze zarabiają pewnie niezłe miesięczne kieszonkowe ze sprzedaży złota czy pojedynczych przedmiotów. Ale chyba zasłużyli po tych 10+ latach grindowania… 

PS A w moich czasach 50-100k było szczytem marzeń...:)

Zobacz także

22 komentarzy