Najlepszy hack'n'slash na świecie obchodzi swoje 4. urodziny!

Wildbuster

O Path of Exile powiedzieliśmy napisaliśmy już chyba wszystko. (Totalnie) darmowy, klimatyczny, rozbudowany, wciągający i uznawany za najlepszego, no dobra, jednego z najlepszych przedstawicieli swojego gatunku na świecie. 

Dla mnie PoE to absolutny TOP1 jeśli chodzi o gry hack’n’slash, ale zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy kochają go równie mocno jak ja. Ktoś jest fanem Path of Exile, ktoś Diablo 3, ktoś Grim Dawn, a ktoś inny Torchlight. 

Musicie jednak przyznać, że to ponadprzeciętny produkt, który już teraz osiągnął ogromny sukces. Gdyby było inaczej, nie dostałby nagrody „Najlepszej gry 2013 roku” według serwisu GameSpot, nie dobiłby do 15 mln zarejestrowanych graczy, ale przede wszystkim… nie stałby się najlepiej ocenianą grą F2P/MMO na Steamie - 92% pozytywnych recenzji o czymś świadczy. 

Tyle tytułem wstępu, bo tematem newsa mimo wszystko jest coś innego. Path of Exile stuknęły właśnie cztery lata. Z nocy z 23 na 24 października 2013 roku pojawiła się wersja 1.0, która była równocześnie oficjalną premierą gry. 

Na stronie PoE znajdziecie długi artykuł opisujący – krok po kroku – drogę, jaką przebyli Panowie z Grinding Gear Games od 2013 roku aż do sierpnia 2017 i debiutu „The Fall of Oriath”, który totalnie odmienił oblicze gry. W sumie, przez cały ten okres doczekaliśmy się 18 lig, 6 pełnoprawnych dodatków, kilku wersji językowych, a ponadto zespół producentów powiększył się z 15 do 103 osób. 

Dziękujemy… i czekamy na więcej. Pewnie pamiętacie, że na grudzień przewidziana jest premiera kolejnego rozszerzenia. 

PS Tak wyglądała wersja 1.0:)

Zobacz także

47 komentarzy