Najpopularniejsze MMO według NPD Group

Missing

 W ostatnich miesiącach firma NPD Group przeprowadziła badania, mające na celu ustalenie najpopularniejszych gier MMORPG na rynku. Uzyskane wyniki są... lekko mówiąc zaskakujące. O ile pierwsze miejsce nie podlega dyskusji (World of Warcraft), to pozostałe tytuły są przedstawicielami tzw. "darmówek" (Free To Play). Drugą pozycję zajęło RuneScape, a trzecią Dungeon&Dragons Online. Miejsce tuż za podium przypadło Guild Wars, które w porównaniu do poprzedniej edycji spadło o jedną pozycję. 

Badanie zostało wykonane na 19 tysiącach graczy w wieku 25-34 lat. Dodatkowo wykonano małą ankietę, która pokazała, że najchętniej wybieranymi grami są takie, za które trzeba zapłacić jeden raz (Buy To Play). Niemniejszym zainteresowaniem cieszą się darmowe gry z opcją mikotranskakcji. 
Niestety według Mnie badanie jest nieobiektywne. Dlaczego? Otóż gracze w wieku 25+, zazwyczaj pracują, wiec gry P2P czy B2P nie obciążają ich zbytnio kosztami. Inaczej ma się to do młodszych osób, którzy są największym odbiorcą tego typu gier, a jednym ratunkiem są dla Nich gry F2P. A jakie jest Wasze zdanie?

Zobacz także

1 komentarzy

Wyszukiwarka

Najnowsze video

Forum dyskusyjne

Dodaj nas

Ankieta

Moja obecna postać w MMORPG jest...

Wyniki

Obrazek dnia

Eeeeee

Kalendarz