Największy bot do Tibii złamany. Tysiące usuniętych kont, w tym wysokolevelowe postacie

Dodany przez guru prawie 4 lata temu
10 79335
Największy bot do Tibii złamany. Tysiące usuniętych kont, w tym wysokolevelowe postacie

Chcecie znać powód (niewielkiego) spadku liczby grających w Tibię?

BANHAMMER!!!

Przez tego kultowego MMORPG przetoczyła się fala banów, która – według różnych źródeł – skasowała między 1500 a 2000 kont. Wszyscy ci użytkownicy korzystali z popularnego CloudBota, który został złamany.

Przez zabezpieczenia CipSoftu? No właśnie nie. Jeden z fanów Tibii znalazł sposób, aby zidentyfikować wszystkie osoby korzystające z bota. Swoim odkryciem podzielił się z twórcami Tibii, którzy – jak widać na załączonych obrazkach – zadziałali tak jak powinni zadziałać.

Zazwyczaj dzienna liczba kasacji na serwer nie przekraczała dziesięciu, jednak teraz było to nawet kilkadziesiąt lub kilkaset deletów na dobę (TUTAJ). 

I  najlepsze, że to nie były żadne “płotki”, tylko gracze z wysokimi levelami. Na banhammer załapały się 400, 500, nawet 600 lvl. Brawa dla gracza, brawa dla CipSoftu.

Aż specjalnie wszedłem na polskiego Discorda Cloudbota, aby zobaczyć ten płacz. Łapcie screeny: 

Zostawiam oryginalną pisownię  (18+) oraz nicki botów: 

Na szczęście problem z botami w Tibii nie jest już tak wielki jak jeszcze kilka lat temu, kiedy miesięcznie banowało się po 40k osób. Teraz jest w miarę spokojnie. Polityka “zero tolerancji” oraz zaimplementowanie BattlEye praktycznie wypleniło boty z tibijskiego świata. Wciąż oczywiście zdarzają się przypadki czitowania, ale trudno to nazwać plagą.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube