Nawet 100 tysięcy banów tygodniowo – takie rzeczy w PUBG!

Dodany przez PefriX 11 miesięcy temu
6 669
Nawet 100 tysięcy banów tygodniowo – takie rzeczy w PUBG!

Jak podają deweloperzy, każdego tygodnia zespół do spraw walki z oszustwami w PUBG: BATTLEGROUNDS identyfikuje i na stałe blokuje średnio 60 tys., a w porywach do 100 tys. kont zamieszanych w wykorzystywanie, rozprowadzanie lub sprzedaż nielegalnego oprogramowania. Pomimo znacznej liczby blokad gracze wciąż napotykają oszustów. Dlatego ekipa od PUBG postanawia podkręcić kontrolę.

Z analizy danych dotyczących graczy zablokowanych na stałe od roku 2022 wynika, że wśród użytkowników trybu rywalizacji ok. 85% trwale zablokowanych kont powstało przed przejściem PUBG do formuły free-to-play w styczniu 2022 r. To nie znaczy, że konta, które zaczęły korzystać z nielegalnego oprogramowania przed rokiem 2022 i stale to robiły, zostały wykryte dopiero teraz. Oznacza to raczej z dużym prawdopodobieństwem, że oszuści zdobyli konta innych graczy i zaczęli na nich korzystać z nielegalnych programów.

Oprócz sprzedaży nielegalnego oprogramowania niektórzy pokątni sprzedawcy założyli „warsztaty”, w których gracze mogą zdobywać punkty doświadczenia biegłości w przetrwaniu przez wykonywanie powtarzalnych czynności wspomaganych makrami. Sprzedawcy ci oferują świeżo założone konta, które osiągnęły poziom 80 wymagany do gry w trybie rywalizacji. Jeśli zaś przejęte konto ma niższy poziom, sprzedają je dopiero po osiągnięciu poziomu 80.

Obecnie zespół skupia się na analizie i rozwiązaniu fundamentalnych problemów prowadzących do oszustw w trybie rywalizacji. Ich celem jest zakłócenie dróg zaopatrzenia w konta używane do oszustw przez uderzenie w źródła. I tutaj z pomocą przychodzicie Wy, kochani – zabezpieczajcie się, korzystając z mobilnego tokena Steam Guard. 

Od siebie dodam, że nie wiedziałem o tak kiepskiej sytuacji z oszustami w PUBG. Ktoś z Was w ogóle jeszcze pogrywa?


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube