NCSoft pozywa Kakao Games przez ArcheAge War! Coś może być na rzeczy!

Dodany przez PefriX około rok temu
2 1899
NCSoft pozywa Kakao Games przez ArcheAge War! Coś może być na rzeczy!

NCsoft przyczepiło się ostatnio do ArcheAge War. Za ArcheAge War odpowiada XL Games, a wydawcą tego tytułu jest Kakao Games. Obie firmy są na celowniku NCsoftu, ale dlaczego? Firma jest przekonana, że ArcheAge War kopiuje Lineage 2M. I faktycznie, coś może być na rzeczy!

Zanim zaczniemy krzyczeć, że to ta sama sytuacja co przy innych oskarżeniach o kopiowanie, dorzucę jedną ważną informację — Lineage 2 stworzyła ta sama osoba, co ArcheAge War. Szef XL Games, Jake Song, jakieś 20 lat temu pracował przy kultowym MMORPG-u, aby z czasem porzucić NCsoft i pójść gdzie indziej. I w tym „gdzie indziej” stworzył ArcheAge War, które ma ponoć wiele wspólnego z Lineage 2M. 

Chodzi nie tylko o interfejs, ale również zawartość (przedmioty) oraz obecne systemy. To właśnie one rozjuszyły NCsoft, które uznało, że to wystarczająca podstawa, aby pozwać XL Games oraz Kakao Games. To o tyle ciekawa sytuacja, że faktycznie może z tego wyniknąć coś więcej.

Twórcy serii Lineage podkreślają przy tym, że chodzi tutaj o chronienie ich IP, które według nich zostało skopiowane w nowej grze obcej firmy. Zaznaczają przy tym, że wykracza to poza podobieństwo wynikające ze zbieżności gatunkowej obu produkcji. Teraz pozostaje czekać, jak na te oskarżenia zareaguje druga strona i co dalej z ArcheAge War!


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube