NCSoft (twórcy Aion, B&S i Lineage) w coraz gorszej sytuacji

Dodany przez guru 8 miesięcy temu
15 2834
NCSoft (twórcy Aion, B&S i Lineage) w coraz gorszej sytuacji

NCSoft szoruje pod dnie. Opóźnienie Throne and Liberty + bardzo rozczarowujące wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku…

(sprzedaż spadła o 8% kwartał do kwartału i 30% rok do roku, z kolei zysk operacyjny spadł 57% kwartał do kwartału i aż 71% rok do roku)

… przełożyły się na bardzo gwałtowny spadek akcji firmy na giełdzie.

Niestety, zdaniem południowokoreańskich analityków, nie ma powodów, aby sytuacja firmy miała się zmienić w najbliższej przyszłości.

NCSoft nie wydał ostatnio żadnej liczącej się gry. “Mmobilki”, które były motorem napędowym i motorem finansowym w ostatnich latach, bardzo tracą na wartości i popularności. Spadają także wyniki z segmentu PC: Lineage, Lineage 2, Aion, Blade & Soul czy Guild Wars 2, chociaż tutaj mówimy raczej o postępującej stagnacji. 

Analitycy uważają, że na rynku KR panuje duża konkurencja w MMORPG (a już szczególnie w mobilnych MMORPG) i NCSoft ma coraz ciężej dostać się do odbiorców. Magia “firmy” (- hej, to gra wielkiego NCSoft!) już nie działa na odbiorców.

Oczywiście na horyzoncie znajduje się Throne and Liberty, ale – tutaj znowu wracamy do analityków – zwrot kosztów gry i ewentualne zyski to kwestia długoterminowa. Zakładając oczywiście, że TL okaże się przynajmniej umiarkowanym sukcesem (po Closed Becie nie byłby tego taki pewien). 

Podobno największa nadzieja NCSoft to Aion 2, ale ta gra wciąż znajduje się w fazie produkcji i nie ma nawet przybliżonej daty premiery.

 


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube