Neowiz rozwiązuje się i zostaje wchłonięte przez Neowiz. Co z Bless?

Ss 55a0423fbb6a62839a217d1bf2c9f050de5e4ea1.1920x1080

Fantastyczny tytuł, prawda? Musicie mi jednak wybaczyć, bowiem na pierwszy rzut oka sytuacja tak właśnie wyglądała. Człowiek zapomniał jednak, że za Bless nie odpowiada Neowiz, tylko Neowiz Bless Studio. Tak, jest to specjalny, niezależny oddział, który odpowiedzialny był za działanie oraz rozwój rzeczonego MMORPG-a.

Dowiadujemy się, że włodarze Neowiz, czyli firmy-matki, korporacji gamingowej z Korei Południowej, zdecydowali o zakończeniu działalności Neowiz Bless Studio. Deweloperzy zostaną wchłonięci do 19 czerwca 2019 przez główną placówkę. Warto tutaj dodać, że studio zatrudniało około 200 pracowników.

Oficjalnym powodem takiej decyzji jest chęć „lepszego zarządzania pracownikami oraz polepszenia wartości korporacji”. Ekipa z Round 8 Studio nie zostanie w żaden sposób ruszona. Mowa tutaj o specjalnym oddziale byłego  Neowiz Bless Studio, który zajmować się miał wersją na konsole. Chodzi o Bless Unleashed, który zadebiutuje w tym roku na Xbox One. Deweloperzy pozostaną samodzielni i na ten moment nie zapowiada się, aby mieli zostać wciągnięci przez Neowiz.

Co zatem z samym Bless Online? Nie wiadomo. Przyszłość MMORPG-a na Steamie nie jest znana. Biorąc pod uwagę przeszłość gry, może pojawi się jej kolejna, „odrodzona” wersja, ale tym razem od Neowiz, a nie Neowiz Bless Studio?:)

Zobacz także

9 komentarzy