Nexon i jego gry radzą sobie lepiej niż gry NCSoft i Blizzarda

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
7 4829
Nexon i jego gry radzą sobie lepiej niż gry NCSoft i Blizzarda

Najpierw Blizzard, potem NCSoft, teraz Nexon. Czas na kolejny raport finansowy od kolejnego potentata w branży gier MMORPG. 

Co ciekawe, Nexon radzi sobie najlepiej z wymienionej trójki. Jego gry to absolutne hity, które zarabiają kuuuupę pieniędzy. Główna w tym zasługa Dungeon Fighter Online (TOP1 na liście najlepiej zarabiających gier na świecie – wyprzedza League of Legends i World of Warcraft), który znowu urósł przez ostatnie miesiące. Jeszcze lepiej wyglądają liczby rok do roku. Tutaj DFO może się pochwalić dwukrotnym wzrostem przychodów. 

To samo z Maple Story, które poszło do góry o 129%!!!

Doliczcie do tego dziesiątki mobilnych tytułów, dzięki czemu Nexon zarabił kolejne setki milionów dolarów!

Już nie tak kolorowo wyglądają liczby za poszczególne regiony. Prawie 80% zysków z gier pochodzi z Chin i Korei Południowej. Ameryka Północna i Europa mają razem… 16%. Na szczęście PC tytuły to nadal motor napędowy Nexona. Uff, przynajmniej tutaj. 

Żeby zakończyć jednak radosnym akcentem, spójrzcie na plany nowych gier. W dziale „North America & Rest of the World” mamy Moonlight Blade Online. To drugi kwartał z rzędu, kiedy ten wyczekiwany MMORPG pojawia się tutaj.

Czyżby wkrótce miała nastąpić zapowiedź anglojęzycznej wersji? 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube