Nexon i jego gry radzą sobie lepiej niż gry NCSoft i Blizzarda

Maxresdefault

Najpierw Blizzard, potem NCSoft, teraz Nexon. Czas na kolejny raport finansowy od kolejnego potentata w branży gier MMORPG. 

Co ciekawe, Nexon radzi sobie najlepiej z wymienionej trójki. Jego gry to absolutne hity, które zarabiają kuuuupę pieniędzy. Główna w tym zasługa Dungeon Fighter Online (TOP1 na liście najlepiej zarabiających gier na świecie – wyprzedza League of Legends i World of Warcraft), który znowu urósł przez ostatnie miesiące. Jeszcze lepiej wyglądają liczby rok do roku. Tutaj DFO może się pochwalić dwukrotnym wzrostem przychodów. 

To samo z Maple Story, które poszło do góry o 129%!!!

Doliczcie do tego dziesiątki mobilnych tytułów, dzięki czemu Nexon zarabił kolejne setki milionów dolarów!

Już nie tak kolorowo wyglądają liczby za poszczególne regiony. Prawie 80% zysków z gier pochodzi z Chin i Korei Południowej. Ameryka Północna i Europa mają razem… 16%. Na szczęście PC tytuły to nadal motor napędowy Nexona. Uff, przynajmniej tutaj. 

Żeby zakończyć jednak radosnym akcentem, spójrzcie na plany nowych gier. W dziale „North America & Rest of the World” mamy Moonlight Blade Online. To drugi kwartał z rzędu, kiedy ten wyczekiwany MMORPG pojawia się tutaj.

Czyżby wkrótce miała nastąpić zapowiedź anglojęzycznej wersji? 

Zobacz także

15 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz