Niebo nie jest przeznaczone dla wszystkich

Niebo

Twórcy No Man's Sky nie mają lekko. Okazuje się, że pogróżki od psychofanów to nie jedyne co mieli na głowie w ostatnim czasie.

Opóźniająca się premiera była spowodowana nie tylko chęcią dopracowania gry. Twórcy trzymali w sekrecie coś co wydaje się być absolutną niedorzecznością - od trzech lat trwał spór w sądzie o wyraz "Sky" w nazwie gry.  Okazuje się, że prawa do słowa "Sky", czyli niebo rościła sobie telewizja Sky, inaczej Sky TV.

Yay! We finally settled with Sky (they own the word "Sky"). We can call our game No Man's Sky. 3 years of secret stupid legal nonsense over.

Trwająca 3 lata walka została wygrana przez producentów No Man's Sky, a co jest w tej całej sytuacji najdziwniejsze, pomijając tempo pracy tamtejszych sądów, które przypomina tempo tych z naszego podwórka, No Man's Sky nie jest pierwszym tytułem zaatakowanym przez telewizję Sky i prawdopodobnie nie ostatnim. Jedną z najgłośniejszych spraw była walka Sky TV z Microsoftem, które chciało jedną ze swoich usług nazwać Skydrive. Firma Billa Gatesa przegrała sprawę i usługa została nazwana Onedrive tutaj

Miejmy nadzieję, że teraz będzie tylko z górki i w końcu zagramy w te "nieograniczone" MMO.

Oficjalna strona projektu tutaj.

Zobacz także

18 komentarzy