Nielegalnie tworzył przedmioty do gry MMO i teraz pójdzie do więzienia

Dodany przez guru 4 miesiące temu
7 12206
Nielegalnie tworzył przedmioty do gry MMO i teraz pójdzie do więzienia

Ciąg dalszy historii, o której pisaliśmy na wakacjach.

“Twórca Dungeon Fighter Online zachachmęcił miliardy złota i wymienił je na dolary”

Członek zespołu DFO w latach 2020-2022 wykorzystał swoje uprawnienia administratora i tworzył przedmioty. Przedmioty o dużej wartości w złocie, które następnie sprzedawał NPC na alternatywnych kontach. 

Dalej wymieniał to złoto na prawdzie pieniądze. W ten sposób w ciągu dwóch lat udało mu się pozyskać 7 bilionów złota. To z kolei przelicza się ponoć na ponad 2 miliony dolarów.

Przedwczoraj, 16 października, w Korei Południowej odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie. 37-letni oskarżonemu postawiono zarzut oszusta na dużą skalę i pewnie dlatego prokurator zażądał kary siedmiu lat więzienia i grzywny w wysokości 2,7 miliarda wonów (około 2 milionów dolarów)

37-latek przyznał się do winy (dowody były jednoznaczne), ale nie zgodził się, co do kwoty procederu. Wielu rzeczy nie udało mu się sprzedać i zamienić na realne pieniądze, więc – według niego – początkowa kwota 2 miliony dolarów, którą miał rzekomo zarobić na oszustwie jest w rzeczywistości dużo niższa. Ale nawet gdyby było to 500 czy 300 tysięcy dolarów, to nadal mówimy o ogromnej kwocie, a jednocześnie stracie dla deweloperów.

Będziemy was informować o dalszych losach sprawy.

 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube