Novigrad nowym dodatkiem do Gwinta

Dodany przez PefriX około 5 lat temu
3 2234
Novigrad nowym dodatkiem do Gwinta

Gwint przeszedł w swojej historii sporo zmian, ale wiele wskazuje na to, że w końcu wychodzi na prostą. Ekipa CD Projekt Red zapowiada tym razem nowe rozszerzenie do swojej karcianki, które nazywać się będzie Novigrad.

Co otrzymamy w ramach tego dodatku? Nową frakcję o nazwie Syndykat. Będzie to szósta, grywalna frakcja z ponad dziewięćdziesięcioma kartami, reprezentującymi mroczne sekrety novigradzkiego półświatka. Piętnaście kart jest wielofrakcyjnych (po trzy na każde, istniejące stronnictwo), dzięki czemu uzupełnimy również stare talie.

Otrzymamy również pięciu nowych dowódców, a każdy z nich wprowadzi swoje unikalne umiejętności:

Zastraszaj wrogów jako zuchwały przywódca gangu, Tasak; kryj się w mroku jako nieuchwytny, mający wszędzie informatorów Król Żebraków; oczyść miasto z niewiernych jako Hemmelfart, bezwzględny hierarcha Novigradu... A to dopiero początek.

Syndykat wprowadza zupełnie nową mechanikę! Korony, oficjalna waluta Novigradu, mogą być wykorzystywane aby aktywować umiejętności kart, które posiadają słowo kluczowe Opłata. Kolejne nowe słowo kluczowe to Zarobek. Po zagraniu karty z tą umiejętnością otrzymacie określoną liczbę Koron. 

Nie tylko jednostki mogą być źródłem zarobku — zagrywając karty specjalne Syndykatu, inaczej Zbrodnie, również zarabiacie Korony. Zbrodnie mają także pozytywny wpływ na jednostki z Zastraszeniem. Jednostki z Zastraszeniem wzmacniają się za każdym razem gdy popełnicie Zbrodnię.

Innym sposobem na wypełnienie sakiewki jest wyznaczenie za wrogą jednostkę Nagrody — kiedy jednostka z Nagrodą zostanie zniszczona gracz, który wyznaczył nagrodę otrzyma liczbę Koron równą jej sile bazowej.

Czasem warto oszczędzać, aby wykorzystać swoje Korony w najbardziej opłacalnym momencie. Na przykład, karty ze słowem kluczowym Trybut wymagają wydania określonej liczby Koron aby aktywować potężniejszą wersję swojej umiejętności. Aby użyć umiejętności kart z Kapitałem musicie posiadać określoną liczbą koron (które nie zostaną wydane).

Na koniec - niektóre karty są po prostu inne. Ich Niepoczytalność sprawia, że mogą użyć swojej umiejętności nawet jeśli nie posiadacie wystarczającej liczby Koron do pokrycia Opłaty. Jednakże, cena zostanie pobrana w naturze — aktywowana jednostka otrzyma obrażenia równe liczbie brakujących Koron.

Novigrad pojawi się w Gwincie już 28 czerwca.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube