Nowa gra Blizzarda będzie najprawdopodobniej MMORTS-em

Blizzard

Złych (???) informacji ciąg dalszy. Po tegorocznej absencji serii Diablo na BlizzConie 2017 dowiadujemy się, że nowa gra Blizzarda będzie najprawdopodobniej… MMORTS-em… mobilnym MMORTS-em.

Ludzie ze strony Neogaf.com dotarli do kolejnych ofert pracy, które raczej nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Poszukiwany jest np. Senior Client Engineer do „niezapowiedzianego projektu”, który zna się na silniku Unity Engine i który zechciałby pracować nad – cytujemy - „MMO RTS project” osadzonym najprawdopodobniej w Warcraftowym uniwersum (Warcraft 3 Mobile?). 

UPDATE: Oferta pracy dla Senior Client Engineera zniknęła już ze strony. Na szczęście screenshoty pozostały:)

Kolejne stanowiska (TUTAJ i TUTAJ) wymagają mniej więcej tego samego. Doświadczenia w produktach przeznaczonych na urządzenia mobilne.

Blizzard doskonale zdaje sobie sprawę, że mobilne gry są teraz na czasie (szczególnie po azjatyckiej stronie globu) i zarabiają o wiele więcej pieniędzy niż pecetowe lub konsole produkty. Było kwestią czasu, kiedy „Zamieć” zainteresuje się tym segmentem gier.

Wszystkie dotychczasowe produkty Blizzarda były hitami, więc mobilny MMORTS też pewnie taki będzie. Nie zmienią tego hejterskie komentarze niezadowolonych fanów. No co? Taka jest prawda. Możemy sobie płakać, ale taka gra z miejsca stałaby się międzynarodowym hitem. 

Zobacz także

28 komentarzy