Nowe informacje oraz gameplay z Phantasy Star Online 2: New Genesis

Newek

Emocje – po prezentacji Phantasy Star Online 2: New Genesis - trochę opadły, więc czas usiąść i zweryfikować pewne informacje o grze.

Początkowo wydawało się, że New Genesis będzie wielkim dodatkiem, który zastąpi dotychczasową wersję PSO2.

No właśnie nie.

Phantasy Star Online 2: New Genesis będzie istniał obok Phantasy Star Online 2, jako druga, ulepszona, ładniejsza wersja tego MMORPG. Będziecie mogli“skakać” między PSO2 a PSO: NGS, nie zmieniając przy tym konta do gry. Kto będzie chciał zagrać w oryginał, zagra w oryginał, kto preferuje nową odsłonę, spróbuje New Genesis. 

Podobny zabieg zostanie zastosowany w przypadku Path of Exile i Path of Exile 2.

You can continue to enjoy the original PSO2 even after PSO2: NGS has been released. Accounts that have been playing PSO2 will be able to hop between PSO2: NGS and PSO2.

Mimo że obie gry korzystają z tego samego uniwersum, to wydarzenia z New Genesis będą rozgrywać się 1000 lat po wydarzeniach z PSO2.

Zostaje jeszcze kwestia transferu danych z PSO2 do PSO2: NGS. To nie będzie tak, jak twierdził jeden adminów Discorda gry. Nie wszystkie elementy zostaną przeniesione do New Genesis.

  • Bronie, units, Mags – tak.
  • Progress postaci (exp, level,waluta) – nie.

SEGA twierdzi, że pewnych rzeczy nie da się przenieść, a inne zaburzyłyby ekonomię New Genesis i byłyby nieuczciwe w stosunku do nowych osób.


Są jednak i dobre informacje. Phantasy Star Online 2: New Genesis na 100% pojawi się na PC. Nie tylko w Microsoft Store, ale także innych platformach (Steam?). Potwierdzono także, że New Genesis będzie działał w modelu Free-To-Play.

Premiera w 2021 roku. 

To tyle. Na koniec łapcie nowy gameplay:

Zobacz także

10 komentarzy