Nowości w Destiny 2 ekskluzywnie na PlayStation? Sony kupiło Bungie!

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
12 1986
Nowości w Destiny 2 ekskluzywnie na PlayStation? Sony kupiło Bungie!

Microsoft wybrał się na zakupy i za 68 miliardów dolarów nabył Activision Blizzard (sfinalizowanie wszystkiego potrwa maksymalnie do połowy przyszłego roku). Sony również uznało, że pora poszerzyć swoje portfolio, dlatego kupiło Bungie za 3,6 miliardów dolarów. Czy to oznacza, że Destiny 2 będzie grą ekskluzywną dla PlayStation? Nie.

Bungie zapewniło, że zachowuje pełną niezależność twórczą i dalej będą działali przy swoich produkcjach. Warto tutaj dodać, że w planach firma ma kilka nowych gier, w tym nie wszystkie oparte będą o świat Destiny. Deweloperzy podkreślili również, że nadal wspierają cross-platformowość, a do tego pragną, aby obecne i przyszłe produkcje były dostępne na wszystkich urządzeniach.

Teoretycznie zatem, nabycie Bungie przez Sony niczego nie zmienia. W praktyce zaś, czas pokaże. Może się bowiem okazać, że Destiny 2 otrzyma jakieś DLC, dodatek, nowość, czy cokolwiek innego najpierw na PlayStation, a potem na pozostałych platformach (czasowa ekskluzywność). Oczywiście nic takiego może w ogóle nie mieć miejsca. Warto jednak mieć to na uwadze.

Bungie zapowiadało, że chciałoby wyjść z Destiny poza gry, tworząc film/serial/animację, więc nabycie przez Sony faktycznie może im to umożliwić. Ciekawe, czy zauważymy wzrost jakości nowości, czy będzie tak, jak było. Przy okazji wspomnę, że równocześnie PlayStation ogłosiło wdrożenie integracji/współpracy z Discordem, więc możecie połączyć swoje konta i korzystać z tego komunikatora na konsoli.

Nabycie Bungie to w ogóle zabawna sytuacja. W końcu to ta firma odpowiada za oryginalną serię Halo, która wypromowała Xboxa. Xboxa należącego przecież do Microsoftu. A to ten sam Microsoft ostatnio nabył Activision Blizzard, mając tym samym dostęp do sympatycznego smoka oraz szalonego jamraja, znanych właśnie z PlayStation Sony!

Ciekawie się dzieje, oj ciekawie! Zwłaszcza, że to ponoć nie koniec zakupów Sony!


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube